Meble do dziecięcego królestwa

Kategorie Bez kategorii
Dzieci rozwijają się i uczą poprzez zabawę. Toteż nie zapominajmy, iż dziecięcy pokój powinien być tak urządzony, by pobudzał wyobraźnię dzieci i zachęcał do działania. Ponieważ gdzie zrobią to lepiej jak nie we własnym pokoju?

pokój dziecięcy

Autor: MUUNTO
Źródło: MUUNTO

Najważniejszym elementem dziecięcego pokoju są odpowiednie meble.

Jeśli twierdzisz, że omawiany tutaj tekst jest wartościowy oraz szukasz czegoś pokrewnego, to kliknij jeszcze ten link, a zobaczysz więcej informacji mikołajki pokoje!

Zwróćmy uwagę na ich materiały i trwałość. Solidnie zaprojektowane, na pewno nie ulegną szybkiemu zniszczeniu, natomiast odpowiednio dobrane, stonowane kolory umożliwią ich wykorzystanie nie tylko w okresie wczesnego dzieciństwa, ale i nieco późniejszym.
Stoliki i krzesła dla dzieci to bez wątpienia punkt wyjścia. Powinny być trwałe i atrakcyjne wizualnie. Wówczas odrabianie lekcji stanie się prawdziwą przyjemnością. Krzesła dla dzieci (), ich kształt i wysokość powinny być dopasowane do rozmiaru stolika. Najlepiej, jeśli smyk sam je „przymierzy” i wybierze takie, które będzie mu odpowiadać. W kąciku do nauki powinno również znaleźć się miejsce na szafki i półki dla dzieci, które uporządkują akcesoria do malowania czy nauki pisania.
Przestrzeń, stworzona z myślą o najmłodszych, musi być harmonijna. Być magicznym pomieszczeniem, z którego czerpie energię, radość i równowagę. Miejscem ekscytującym i pobudzającym wyobraźnię. Powinna to być przestrzeń, która działa terapeutycznie. W związku z powyższym warto uzmysłowić sobie, iż każde dziecko jest inne. Jedno jest wesołe, radosne, pełne optymizmu. Drugie, bardziej spokojne i rozważne. Dlatego aranżując dziecięcy pokój należy wcześniej przemyśleć w którym kolorze będzie czuło się najlepiej.

Autor: Fly My Butterfly

Naturalnie najbezpieczniejsze okażą się jasne, neutralne barwy ścian, plamy wyrazistych barw w postaci dodatków, np. dywanu lub poduszek, które wprowadzą harmonię oraz przyjemny i ciepły klimat. Podkreślą kształtujący się właśnie styl dziecka i przeniosą go w świat fantazji. W sprzedaży znajdziemy ciekawą ofertę artykułów dekoracyjnych, począwszy od ciekawego oświetlenia, firanek, pościeli po oryginalne gadżety.
Zanim jednak przejdziemy do działania, wskazane jest przejrzeć przykładowe aranżacje pokojów dziecięcych. Najlepiej zrobić to z samymi zainteresowanymi. To wspaniała inspiracja!