Co mały zuch uwielbia najbardziej czyli 7 pomysłów na podarunek

Kategorie Bez kategorii
Kiedy lato się rozpoczyna pojawia się więcej możliwości, ale i zagrożeń dla naszych pociech. Właściwie to o każdej porze roku można to powiedzieć, niemniej to właśnie w lato, gdy można bawić się właściwie w każdym miejscu zastawia się pułapki na nasze dzieci. Nawet taki rowerek dla dziecka jest potencjalnym zagrożeniem, gdyż słaba koordynacja i nieoczekiwane pomysły mogą przerodzić się w groźny uraz.

Zabawki, zabawa

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
A co powiemy dopiero na taki jeździk dla dzieci lub jeszcze lepiej motor i skuter dla dzieci? Niesamowicie ciekawa rzecz, jeśli byłbym dzieckiem sam bym na to szybko wskoczył i odjechał, więc nie dziwmy się, że nasze dzieci też tego tego chcą. To rozrywka niezwykła, przede wszystkim dla chłopców, którzy uwielbiają przede wszystkim samochody i ogólnie wszystkim co ma silnik (nawet kombajny, traktory, ciężarówki). Z tego też względu szczególnie pożądaną zabawką, którą będą chcieli się szczególnie bawić są samochody dla dzieci (spraw dziecku najlepszy prezent na świecie: -> przeczytaj przykłady.

Nie powinno się im tego zabraniać, powinniśmy raczej zachęcać nasze dziecko do intensywnej zabawy, gdyż przecież lata dziecięce, to wspaniały okres, który już więcej nie powtórzy się. Ale wszystko z rozwagą. Przez cały czas musimy pilnować naszego dziecka, dajmy mu oczywiście należną swobodę, lecz jeśli zaczyna bawić się czymś nowym, przykładowo, rzeczami wymienionymi wyżej to pamiętajmy, iż trzeba go w pierwszych próbach wziąć pod swoje skrzydła, pomóc, doradzić, i podpowiedzieć kilka kwestii, które – miejmy nadzieję – weźmie sobie do serca.

Weźmy też pod uwagę, że my przecież byliśmy dziećmi i teraz wiemy, jak istotna jest zabawa (każdy chłopiec zakocha się w takim pojeździe: . W życiu dorosłym nie będziemy mogli już tego mieć, a często osoby, które – mówiąc kolokwialnie – nie wyszalały się w dzieciństwie robią to w dorosłym życiu. To nie jest dobre. Najlepiej, żeby w dzieciństwie był czas na zabawę, ale z naszymi wskazówkami, zabawa przez edukację, która z jednej strony bawi, z drugiej uczy. Dyscyplina jest potrzebna, ale nie ingerujmy chorobliwie, bo dziecko będzie mogło czuć się przestraszone. Pokażmy mu, że świat jest dobry, ciekawy, ale także niebezpieczny, więc warto zachować uwagę i rozsądek.