Dlaczego maluchy muszą w zimniejsze dni chodzić w czapkach, jak je odpowiednio wybierać.

Kategorie Bez kategorii
Chłodniejsze dni to czas, gdy małe dzieci powinny chodzić dobrze ubrane, żeby się nie pochorowały. W przeciwieństwie do dorosłych mają one znacznie niższy poziom odporności, a tym samym powinny być lepiej chronione przed zimnem.

Konieczna będzie więc ciepła kurtka, nieprzemakalne buty oraz dostosowana do panujących warunków czapka. Jeśli chodzi o nią, to jej wybór powinien być uzależniony od paru rzeczy. Po pierwsze istotna jest pora roku, w czasie której się tę część garderoby ubiera. Czapka wiosenna dla dziewczynki przeważnie będzie dość przewiewna i cienka, lecz również nie musi ona chronić przez dużymi mrozami. Tego typu zadanie muszą spełniać czapki zimowe, dlatego też najczęściej są one dużo grubsze, mają kożuszek albo warstwę polaru, i w wielu przypadkach nauszniki które chronią uszy przez zmarznięciem.
prezent - fotografia

Autor: Jarosław Pocztarski
Źródło: http://www.flickr.com
W czasie wybierania dziecięcej czapki duże znaczenie ma rodzaj materiału, z jakiego będzie ona zrobiona. Wiosną bardzo dobrze się sprawdzają czapki bawełniane dla dzieci, są one cienkie, przewiewne, a równocześnie odpowiednio trzymają ciepło. W zimie bardzo dobrym materiałem jest polar, w połączeniu na przykład z wełnianą włóczką największe nawet mrozy problemem raczej nie będą. Kupując dziecięcą czapkę najlepiej ją przymierzyć, gdyż numeracja niejednokrotnie jest niewłaściwie podana.

Czapka nie powinna być za ciasna, ponieważ za bardzo mogłaby wtedy uciskać, za to zbyt luźna nie będzie dobrze chroniła przed zimnem.

Jeśli interesuje Cię omawiany artykuł, to bez ociągania kliknij tu oraz przeczytaj oprócz tego inny tak samo pasjonujący news prywatne szkoły podstawowe warszawa.

Ponieważ dzieci szybko rosną, to w wielu przypadkach czapki należy kupować w zasadzie co roku nowe.