Na co pomoże hydromasaż

Kategorie Bez kategorii
Przyszli eksploatatorzy wanien z hydromasażem mają dużo wątpliwości, czy zamontować je w swym domu. Na forach aż kipi od sprzecznych sądów. Które z nich są prawdziwe? Hydromasaż kuruje. Tak, to prawda. Masaż wodny, stosowany od wieków, zalecany jest przede wszystkim w schorzeniach układu mięśniowego jak też krążenia, pomaga również w niedomaganiach kostnych oraz w chorobach gośćcowych.

hydromasaż na basenie

Autor: Conan
Źródło: http://www.flickr.com
Acz hydromasaż częstokroć nie wykluczy przyczyn schorzenia, to z pewnością poprawi samopoczucie, po trosze zrównoważy schorzenia krążenia, dodatnio wpłynie na układ odpornościowy. Ujędrni skórę a także ją nawilży. Dlatego zalecany jest nie wyłącznie dla ludzi z wewnętrznymi dolegliwościami.

Rezultaty kąpieli zależą od temperatury wody: zimna ablucja w temperaturze do trzydziestu°C pobudza krążenie i aktywuje przemianę materii, orzeźwia i oddziałuje przeciwbólowo; winna trwać ok. kwadransa; ablucja w temperaturze obojętnej, czyli w od 33 do 36°C rozluźnia, zmniejsza napięcie mięśniowe; najlepiej, aby trwała ok. 20 minut; ablucja ciepła, w temperaturze 37–38°C ma działanie rozkurczowe, usypiające, poprawia pracę układu krążenia, musi trwać blisko dwudziestu minut.

Zainteresowały Cię informacje dekorian home dywany dekoracyjne zaprezentowane w naszym wpisie? Bardzo miło zatem będzie nam podzielić się z Tobą nowymi notkami. Oczekujemy na opinię!

Ciągłe korzystanie z hydromasażu możliwe jest w każdym wieku, jednak starszym ludziom, kobietom w ciąży, a także ludziom chorym na serce zaleca się taki zamysł skonsultować z medykiem.

Do zamontowania wanny z hydromasażem nie musimy mieć pokoju kąpielowego, aczkolwiek według producentów z takiej wanny najwygodniej korzysta się w toalecie o metrażu co najmniej 6-8 m2. Ale ponieważ wanny mają przeróżne rozmiary i kształty, nietrudno je dobrać do wielkości pomieszczenia. Do niedużej łazienki – wanna z hydromasażem o długości 120 cm i szerokości – 70 cm, natomiast do większych umywalni oraz salonów kąpielowych wanna Marconio o długości do 200 cm i szerokości 100 cm.

W katalogach i marketach znajdziemy wanny prostokątne, okrągłe, symetryczne a także asymetryczne prawe bądź lewe, co upraszcza dopasowanie do konkretnego miejsca w toalecie. Dobór wanny do niedużej umywalni jest naturalnie trudniejszy, zatem dobrze jest mu poświęcić szczególną uwagę. Można także zamówić wannę w opcjonalnym kształcie, dobranym do naszej łazienki. Taka wanna będzie jednak dużo droższa od domyślnej.