Tradycja czy nowoczesność? Co na okno?

Kategorie Bez kategorii
Kuchenne okno to niemal tak ważny element wnętrza jak meble czy płyta grzewcza. To dzięki niemu pomieszczenie jest oświetlone, a przy tym pełne blasku, przyjemnie się w nim gotuje i funkcjonuje. Ba, pięknie ubrane będzie prawdziwą ozdobą kuchni, toteż musimy dobrze przemyśleć okienną dekorację. Nasz wybór winien być podyktowany stylem jaki preferujemy.

aranżacja jadalni

Autor: sailn1
Źródło: http://www.flickr.com
Kuchnia tradycyjna tudzież utrzymana w sielskim stylu to klimat ciepły i przytulny. Prym wiodą w niej drewniane szafki, jako materiał naturalny oraz przedmioty, mające swoją historię oraz są związane z rodziną. W takim wnętrzu, gdzie nawet czas wolniej płynie zdecydujmy się na stylowe firanki. Firanka do kuchni może być wzbogacona haftem, wyróżniająca się kolorowymi motywami. Można ją suto marszczyć i układać dopasowując do dostępnego miejsca, indywidualnych upodobań oraz ilości światła wpadającego przez okno. Jeżeli bowiem nasze pomieszczenie nie jest wystarczająco jasne, a okno jest małe, zaniechajmy kupna grubych, nieprzepuszczających światła tkanin i skoncentrujmy się na firankach bardziej delikatnych i wpuszczających do pomieszczenia więcej promieni słonecznych.

krótkie firanki w kuchni

Autor: M I T C H Ǝ L L
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli jednak wolimy bardziej nowoczesne pomysły, czujemy się przytłoczeni ilością bibelotów i dodatków, zdecydujmy się na meble w jak najprostszej formie. Są wśród nas osoby, które ze względu na tryb życia jak i „średnie” zamiłowanie do sztuki kulinarnej bardzo dobrze funkcjonują między minimalistycznym wystrojem wnętrza (zobacz projekty wnętrz kraków) oraz prostymi, gładkimi frontami szafek. Ponadto kuchnia w tym stylu zaskakuje nas swą przestronnością więc jest to dobre rozwiązanie dla niewielkich pomieszczeń. Do takiej kuchni wybierzmy rolety. Odpowiednio dobrane pełnią wiele funkcji – od dekoracyjnej po zaciemniającą. To świetna alternatywa dla tradycyjnych firanek.

W przestrzeni kuchennej światło pełni funkcje nieocenionego pomocnika. Dodatkowe, odpowiednie lampki halogenowe nad blatem kuchennym są obowiązkowe, inaczej nasz cień zasłoni miejsce pracy. Wówczas gotowanie nie będzie przyjemnością, a przykrym obowiązkiem.