Szukamy oświetlenia do kuchni oraz dziecięcego pokoju

Kategorie Bez kategorii
Oświetlenie to niezwykle ważny element każdego domu. Decyduje nie tylko o klimacie, ale też funkcjonalności pomieszczeń, a w szczególności kuchni oraz jadalni i pokoju dziecka. Doradzamy jakiego rodzaju oświetlenie będzie tu dobre. Oświetlenie kuchni powinno składać się z wielu źródeł światła, abyśmy mogli w niej chociażby komfortowo pracować. Konieczne jest oświetlenie główne, które może występować w postaci wiszących lamp, świetlówek lub halogenów. W codziennym przyrządzaniu posiłków pomoże także oświetlenie blatu, kuchenki oraz zlewozmywaka.

lampka nocna

Autor: Amanda Halprin
Źródło: http://www.flickr.com
Miejsce robocze należy oświetlić skupionym światłem. Można tu zastosować również halogeny lub oświetlenie lodowe. Pamiętajmy, iż oświetlenie kuchni powinno być jasne ( kuchni). W ten sposób nie tylko osiągniemy funkcjonalne, ale też przestronne wnętrze. Z kolei oświetlenie zamontowane nad stołem jadalnianym uwydatni jego funkcję i urodę. Dodatkowy efekt nastrojowy stworzymy podświetlając półki czy szafki. Konieczne w tym przypadku jest wydzielenie kilku obwodów oświetleniowych, które pozwolą na stopniowe włączanie oświetlenia, w w zależności od preferencji.

Innym pomieszczeniem w domu, w którym oświetlenie pełni bardzo istotne funkcje jest pokój dla dziecka. Dobrym wyborem będą w tym przypadku kinkiety dla dzieci (Lampy i Lampki). Dostępne w wielu wzorach kinkiety dla dzieci przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym milusińskim. Kinkiety świetnie oświetlą, ale i udekorują dziecięcy pokój.

Można postawić na te w kształcie zwierzątek czy gwiazd lub z motywami z bajek. Wszystkie stworzą urokliwy klimat do czytania w godzinach wieczornych oraz ułatwią maluchowi zasypianie, bez obawy przez ciemnością. Najlepiej kupić te z regulacji natężenia światła. Natomiast lampa biurkowa dająca jasne i skupione światło będzie pomocna przy odrabianiu lekcji, rysowaniu i wyklejaniu (lampki na biurko). Lampa biurkowa z tej samej kolekcji co nadmienione kinkiety, znakomicie uzupełni całość aranżacji i sprawi, iż nasza pociecha poczuje się niemal jak w bajce, a przez to chętniej będzie przebywać w własnym pokoju, samodzielnie się bawiąc bądź wykonując codzienne obowiązki.