Lampy, kropka nad „i” w naszych wnętrzach

Kategorie Bez kategorii
Pamiętacie spływający ze wzgórza kaskadami dom Tony’ ego Starka, filmowego Iron Mana? Opisuje go tylko jedno słowo: imponujący. Cztery sypialnie, wielkie patio, prywatna plaża oraz widok na ocean.

Wielu z nas niełatwo było uwierzyć, że owe wnętrza mieściły się w hali sportowej w Los Angeles, a projektowanie odbywało się w komputerze. Replikę domu pokuszono się wznieść jednak także w rzeczywistości. Willa została okrzyknięta najbardziej imponującą filmową rezydencję i sprzedana za 25 milionów dolarów. Każdy mebel w domu tego ekscentrycznego bohatera to design i elegancja. W związku z tym to nie przypadek, że w salonie filmowego Starka stoi najbardziej designerski łuk na świecie, czyli lampa Arco (w języku włoskim „arco”to właśnie łuk).

Czy ten artykuł Cię zainteresował? W takim przypadku zobacz inny polecany serwis noże kuchenne, który także ma ciekawe materiały.

Włoscy magicy wzornictwa nie szukali jednak inspiracji w kosmosie, lecz na…ulicy. Za inspirację posłużyła zwykła latarnia. Wygięte teleskopowe ramię, na którym wisi klosz – to efekt projektantów. Od tej pory, lampa zyskała nowe znaczenie.

lampy

Autor: Technolux
Źródło: Technolux

I choć ta najbardziej rozpoznawana designerska perełka ma dziś około 50 lat, bezustannie stanowi przedmiot pożądania większości z nas. Jeśli więc nie mamy obecnie wolnych 25 milionów dolarów na dom Iron Mana, może przeznaczymy 7,5 tysiąca na lampę z jego domu? Lampy designerskie to przysłowiowa „kropka nad i” w naszych wnętrzach. Zwykle wystarczy oryginalna lampa, by pomieszczenie zyskało nowy wymiar.

Geniuszami w dostosowywaniu oświetlenia do wnętrza są Skandynawowie. Czy lampy kryształowe, pałacowe żyrandole mogą zawisnąć w minimalistycznym, prostym wnętrzu? Jak najbardziej! Myśl ta działa także i w drugą stronę – starocie, wiekowe meble w sąsiedztwie designerskiej, prostej w formie lampy przestaną być tak ponure i przytłaczające. A może mamy chęć, aby lampę uczynić najbardziej zwracającym uwagę punktem pomieszczenia? Żyrandole kryształowe nowoczesne wbrew pozorom sprawdzą się w wielu stylizacjach.
W internecie odnajdziemy wiele sklepów z lampami, które świetnie sprawdzą się zarówno w klasycznych, nowoczesnych jak i minimalistycznych wnętrzach domów. Choć są to sklepy internetowe zwykle mamy możliwość zobaczenia lamp przed kupnem w siedzibie firm.