Jakie wybierać fototapety do wnętrz? Na jakie kwestie zwrócić uwagę? Co jest istotne w czasie wyboru?

Kategorie Bez kategorii
Gdy planujemy wybrać fototapetę należy pamiętać, że jest kilka składowych, jakie mają wpływ na ostateczny rezultat. To faktycznie wzór, pomysł i jakość. Propozycje fototapet są faktycznie bogate oraz różnorodne, jesteśmy w stanie kupić oryginalne wzory, jakie będą pasować do każdego z pomieszczeń.

aranżacja

Autor: Dekoral
Źródło: Dekoral
Zależnie od tego, jaki mamy gust, mogą to być kolaże przedstawiające najsłynniejsze okolice, czarno-białe zdjęcia czy grafiki. Fototapeta jest świetnym pomysłem na każda ścianę, jesteśmy w stanie dzięki temu projektować ściany z wyobraźnią, pasją oraz wspomnieniami. Inspiracje w tej dziedzinie są mile widziane, a z pewnością bardzo inspirująca jest możliwość zrobienia tapety z własnych zdjęć i wbrew pozorom nie trzeba do tego ogromnych zdjęć. Fachowcy podpowiadają, że wystarczające są fotografie zrobione aparatem, jaki ma powyżej 12 pikseli oraz najlepszą optykę – oryginalna strona.

Ponadto, profesjonaliści umieją przygotować je tak, żeby nie było widać pojedynczych pikseli. Dobre firmy, które profesjonalnie zajmują się tworzeniem takich tapet, mogą przypasować fototapetę odpowiednią do każdego wnętrza. Potrafią również ocenić, czy określony model tapety będzie pasował. Tego rodzaju firmy pomogą wybrać kadr oraz rozmiar, jednocześnie są w stanie poradzić w zakresie innych rozwiązań. Na rynku odnajdziemy trzy najbardziej popularne typy tapet, czyli foliowa, lateksowa oraz winylowa. Takie trzy typy charakteryzują inne podłoża. Najważniejszą różnicą jest cena, trwałość oraz zastosowanie. Dobrze wiedzieć, że fototapety wydrukowane są ekologicznymi farbami na różnorodnych materiałach i to właściwie rodzaj podłoża, na którym została wydrukowana tapeta różnicuje ich jakość i cenę.

stylowy salon

Autor: Dekoria.pl
Źródło: Dekoria.pl
Jesteśmy w stanie zakupić także fototapety foliowe. Jest to rodzaj samoprzylepnej fototapety, jaka drukowana jest na tkaninie poliestrowej. To najbardziej tania i najbardziej popularna opcja oferowana wśród fototapet. Jakość tego typu fototapety jest zależna od wyboru folii oraz farby drukarskiej – zobacz. Fototapetę takiego typu wykorzystuje się do naklejania na powierzchnie gładkie. Najlepsze są do przyklejania na meblach, drzwiach oraz szybach, lecz często jest stosowana jako ozdoba ścian. Najbardziej właściwa jest do pokoi dziecięcych oraz młodzieżowych. Największym plusem jest łatwość w zdejmowaniu tego rodzaju fototapety, można więc ją łatwo zdjąć, aby przykleić w inne miejsce.