Jakie są metody przedłużania włosów naturalnych?

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Dużo kobiet chciałoby mieć idealne, długie włosy. Nie zawsze jednak posiadamy niezbędną ilość cierpliwości na to, żeby czekać aż urosną. W takich przypadkach niezawodnym sposobem wydaje się być przedłużanie włosów.

Należy jednak dowiedzieć się, jak przedłużać włosy, by pozostały one piękne i zdrowe przez cały czas.
Sposoby przedłużania włosów na ogół dobierane są przez zawodowych fryzjerów, którzy umieją właściwie doradzić, który z nich okaże się odpowiedni dla nas. Obecnie znamy co najmniej kilka różnorakich sposobów przedłużania włosów. W pewnych przypadkach wykorzystywane są specjalistyczne kleje i spoiwa, które jednak w przypadku wielu kobiet okazują się nazbyt szkodliwe dla ich włosów i skóry głowy. Powinniśmy zatem przed podjęciem finalnej decyzji przemyśleć wszelkie dostępne możliwości.
Jedną z niezwykle często wykorzystywanych metod jest przedłużanie włosów stopniowo, za sprawą doczepiania kolejnych delikatnych kosmyków włosów. Sposób ten jest jednak niezwykle pracochłonny, a sam zabieg przedłużania włosów trwa bardzo długo. Poza tym wysoki jest również koszt przedłużania włosów w taki sposób.
jak przedłużać włosy

Autor: Random Retail
Źródło: http://www.flickr.com
sposoby przedłużania włosów

Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejnym sposobem jest przedłużanie włosów metodą keratynową. Złączenie włosów uzyskuje się poprzez spoiwo opracowane na bazie keratyny, która jest naturalnym białkiem będącym składnikiem włosów. Spoiwo to jest o wiele bardziej bezpieczne niż syntetyczne kleje, jakie wielokrotnie mogą być groźnie zarówno dla włosów, jak i dla skóry głowy. Keratyna nie uszkadza struktury włosów i nie wchodzi w reakcje ze skórą.
Znamy bardzo dużo różnorodnych metod przedłużania włosów naturalnych. Nie oznacza to wcale, że tego typu zabiegowi może bez zbędnych obaw poddawać się każdy. Kobiety, jakie mają niezwykle cienkie i słabe włosy, powinny raczej zrezygnować z tej metody na długie włosy. Osoby, które poddadzą się tym zabiegom, powinien mieć na uwadze fakt, że efekty z przedłużania włosów mogą zachować się zaledwie od dwóch do sześciu miesięcy.

W tym okresie niezwykle ważna jest właściwa pielęgnacja długich włosów, a w szczególności przedłużonych pasemek, żeby nie odpadły zbyt wcześnie. Dzięki temu możemy liczyć na to, że nasze włosy będą nie tylko piękne, ale również zdrowe.