Jakimi metodami profesjonalnie wydłużyć włosy w zakładzie fryzjerskim i samodzielnie

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Często dzieje się tak, że włosy, mimo wykonywanej bogatej pielęgnacji, są krótkie lub jest ich niewiele. Jeżeli nie potrafimy pomóc im w żaden sposób, należy pomyśleć nad przedłużeniem włosów.

jak przedłużać włosy

Autor: Wójcik
Źródło: Wójcik
Ale tak naprawdę, jak przedłużać włosy?
Zdarza się tak, że postanowienie o wydłużeniu nie jest przemyślana w stu procentach. Warto wtedy wykorzystać domowe sposoby przedłużania włosów.

Absorbuje Cię ta tematyka? Kliknij ten odnośnik i zobacz, jak podszedł do tego tematu inny redaktor w treści (https://www.rehabilitacje.org/ostrogi-pietowe) swojego postu!

Perfekcyjnym wyborem jest sposób clip-on, czyli przedłużanie włosów taśmami włosów umieszczonych na klipsach. Jesteśmy w stanie wykonać to całkowicie samodzielnie. Wystarczy rozdzielić włosy na pasma i przyczepić do nich włosy. Za pomocą tej metody dowiemy się, czy wymarzone włosy są dopasowane do naszej twarzy i czy odpowiednio czujemy się w takim uczesaniu. Dużą wygodę zapewnia fakt, że włosy można w dowolnym momencie zdjąć i wrócić do dawnej fryzury. Kiedy mamy ochotę na diametralną zmianę, ale zdajemy sobie sprawę, że równie szybko może zostać niechciana, najlepszym sposobem jest po prostu… peruka. Dzięki niej osiągniemy wymarzoną fryzurę i gdy się nam znudzi po prostu ją zmienimy lub ściągniemy. Jeśli jednak wolimy oddać nasze włosy pod opiekę specjalistów oferta zakładów fryzjerskich jest bardzo rozbudowana. Znaną metodą jest także keratynowe przedłużanie włosów. Za pomocą ciepła, pasma włosów posiadają keratynową łuskę na końcach. Pod wpływem wysokiej temperatury pasemka łączą się z prawdziwymi włosami. Choć do tego zabiegu wykorzystywana jest temperatura 180 stopni, to i tak jest ona mniejsza niż ta, która jest stosowana np. przy używaniu prostownicy. Metoda pozwala na wygodę do trzech miesięcy. Po upływie tego czasu pasemka usuwa się za pomocą specjalnego urządzenia. Łatwym i znanym rozstrzygnięciem pytania „Jak przedłużać włosy?” jest sposób japoński. Chodzi o to, aby przymocować pasemko przy użyciu warkoczyka i małej gumki. Takie przedłużenie utrzymuje się ok. 1 miesiąca. Jedną z nowszych metod wydłużania jest wykorzystanie w tym celu lasera. Połączenia między włosami a pasmami są delikatne, cienkie i niemal niedostrzegalne. „Doczepki” wytrzymują nawet do sześciu miesięcy.

Farbowanie lub prostowanie w ogóle ich nie niszczy. Sposób ten jest naprawdę długotrwały.
Sposoby przedłużania włosów pomagają nam w zrealizowaniu wymarzonych fryzur. Należy więc poznać się z usługami salonów fryzjerskich i wybrać to, co najlepsze dla nas.