Pora na wiosenne porządki i przeglądy.

Kategorie Transport i przemysłowe aktualności
Samochód, wymiana opon

Autor: iStock
Źródło: iStock
Kwiecień to okres porządków. Większość z nas myśli o odnowieniu farby na ścianach w naszym domu, gruntownym odkurzaniu najdrobniejszych zakamarków, wymianie firan, wypraniu dywanów czy nareszcie wywietrzeniu kołdry? Oczywiście solidny porządek jest konieczny dla zachowania higieny i chroni nas i nasze dzieci przed chorobami.

Mieszkańcy miast to bardzo pracowite osoby. Dlatego utrzymanie czystości nie kończy się na samym wnętrzu domu. Do wyczyszczenia idzie także strych, skąd wyrzuca się przestarzałe przetwory, ściera kurz, czy układa graty. Mieszkańcy wsi, którzy mogą poszczycić się swoim ogródkiem, także mają ogrom pracy. Wiosna to miesiące siana warzyw np. marchwi, doglądania drzewek owocowych, wstępnego pielenia i sypania nawozów. Zajęcia te nie są lekkie, ale ich smaczne i zdrowe efekty zbiorą już nie długo.

Wymienione czynności kojarzą się głównie z Paniami. Czy Panowie w tym czasie leniuchują? Jeśli nie zostaną uwikłani w pomoc w porządkach ogrodowych, to sami wielką ochotą zaangażują się w przegląd garażu. Nie ma znaczenia czy to auto czy motor (części do skuterów) – trzeba sprawdzić poprawne działanie narzędzi, posiadane części, kupić gadżet pozwalający reperację jakiegoś urządzenia itd. Jednak na poważnie – to bardzo ważne, aby mieć świadomość jakimi dysponujemy narzędziami i w którym miejscu są trzymane. Ponadto musimy cyklicznie sprawdzać stan używanych maszyn oraz instalacji domowych np.

Jeżeli po przeczytaniu takiego artykułu chcesz jeszcze dokładniej przeanalizować ten temat, zalecamy tą treść (hurtopony.pl/opony-do-samochodu/bugatti), ponieważ ona jest tak samo niebanalna!

elektrycznych. Jeśli nie mamy takich kompetencji to warto policzyć w domowych wydatkach, koszt przeglądu przez fachowców. Już wkrótce zacznie się sezon rodzinnych urlopów i należy zadbać o bezpieczeństwo w trakcie jazdy.

Zapominalskim, że każdego roku, mamy prawny nakaz ubezpieczenia OC i dokonania wbicie w dowód badań technicznych. Miłośnicy czterech kółek pielęgnują auta o wiele dokładniej. Pomyślmy – usunięcie rys na karoserii, konserwacja i czyszczenie po zimie, zmiany oleju i filtrów. Bardzo ważna jest zmiana opon letnich. Dobre opony zimowe z NETCAR to nasze bezpieczeństwo. Na co zwrócić uwagę? Dopuszczalne jest używanie opon przez kilka sezonów, ale co innego własne opony, a co innego kupowanie używek – różnicę robi czy kupujemy opony w nowe czy też używane z drugiej ręki. Dzięki temu znamy wcześniejszy los opon i sami ocenimy i podejmiemy decyzję o przyszłym wykorzystaniu. Rzecz jasna wybór opon nie jest łatwy – lepiej zapoznać się z opiniami użytkowników, sprawdzić autotesty, sprawdzić rok produkcji i nie rzucać się na najtańsze.

Jak można się domyśleć przed nami zajmujący czas, trzymamy za Was kciuki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *