W jaki sposób wyposażyć wnętrze wielkiego domu, aby stał się on bardziej intymnym

Kategorie Bez kategorii
Kto mieszka w ciasnym mieszkaniu w bloku nierzadko marzy o tym, aby znikoma przestrzeń domowa choć trochę się powiększyła. Jeśli dodatkowo w rodzinie ma się pojawić małe dziecko, to potrzebne będzie dodatkowe miejsce dla noworodka. Przydałby się także osobny pokój dla starszego brata, aby rodzeństwo nie musiało tłoczyć się w jednym pomieszczeniu.

jadalnia

Autor: James Buck
Źródło: http://www.flickr.com
A w przypadku kilkuletniej różnicy wieku korzystniej zrezygnować ze wspólnego pokoju dla brata i siostry, aby uniknąć możliwych awantur. Z kolei osoby mieszkające w dużym domu wielorodzinnym, usytuowanym na wsi, mają całkiem różne niedogodności.
Dom i wnętrze ogromnego budynku tworzy równie duże wyzwanie dla posiadaczy, w tym także to finansowe (poznaj informacje). Skupmy się jednak na bardziej miłych tematach, to jest tych związanych z wyposażaniem samego wnętrza. Ponieważ zajmuje ono duże przestrzenie, to pani domu będzie chciała, by stały się bardziej przytulne. Z kolei pan domu najprawdopodobniej w ogóle nie skieruje na to swojej uwagi.
Duży holl można udekorować dużymi donicami z egzotycznymi roślinami. Kiedy niewielkie okna będą dawać zbyt mało światła, to można z powodzeniem ustawić staromodne meble tuż pod murem. Istotnie zmniejszą one powierzchnie i sprawią, że korytarz nie będzie już więcej świecił pustkami. A sam stuleni wygląd kredensów zostanie zatuszowany przez lekki mrok. Można także w rogu ustawić elegancką szafkę na buty (więcej). W tym wnętrzu zabronione będą rzecz jasna zwierciadła i zbyt jasne światło.
Natomiast w salonie liczącym sobie ponad 30 metrów kwadratowych należy postawić kilkuosobową kanapę i zatroszczyć się o inne miejsca do spoczynku. Można zakupić pufy w kratkę albo sosnowe krzesła. Trzeba jednak mieć na względzie to, że sam środek salonu powinien pozostać niezagracony, co w przypadku właściwego ustawienia wszystkich mebli nie powinno wpływać na optyczne powiększenie przestrzeni domowej.

aranżacja pokoju

Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com
I tak długo można byłoby jeszcze wypunktowywać poszczególne pomieszczenia i ich umeblowanie, ograniczmy się więc do konkluzji. Aby dom i wnętrze zamieszkanego przez naszą rodzinę dużego budynku zapraszało do zatrzymania się u pana i pani domu na dłużej, trzeba zakupić trochę więcej sprzętów i więcej roślin doniczkowych. Poza tym oszczędnie obchodzić się ze nienaturalnym światłem i oczywiście kierować się regułą złotego środka podczas wieszania luster na murach.