Dzisiejsze oraz skuteczne koncepcje magazynowe – regały przemysłowe

Kategorie Transport i przemysłowe aktualności
Automatyczne magazyny cieszą się aktualnie coraz większą renomą, albowiem wpływają na lepszą organizację pracy oraz jej duże przyspieszenie. Są niezwykle funkcjonalne i użyteczne, wobec tego nowomodne rozwiązania magazynowe są dziś użytkowane coraz częściej. Dzięki automatycznym magazynom istotnie wzrasta wydajność pracy co jest także opłacalne i bardziej lukratywne.

stary magazyn

Autor: Angelika Dubinska
Źródło: http://www.flickr.com

Pośród nowoczesnych rozwiązań przemysłowych możemy wyliczyć automatyczne magazyny paletowe, automatyczne magazyny pojemnikowe, oprogramowanie magazynowe a także regały przemysłowe – paletowe oraz półkowe. Aktualnie skupimy się zwłaszcza na regałach przemysłowych.

Jeśli chodzi o regały przemysłowe w automatycznych magazynach, to możemy wyróżnić dzisiaj dużo modeli regałów paletowych, takich jak regały paletowe tradycyjne, wjezdne, przepływowe i masa innych- . Na przykład regały paletowe (złap promocje na kosze paletowe) tradycyjne są najlepszym rozwiązaniem w magazynach, w których konieczne jest gromadzenie przeróżnych produktów czy towarów na paletach. Z kolei regały wjezdne pozwalają wykorzystać jak najwięcej miejsca w magazynie oraz optymalnie zagospodarować dostępną przestrzeń.

Regały półkowe z pewnością są równie trafnym i ogromnie funkcjonalnym rozwiązaniem co regały paletowe. Tutaj także możemy wyróżnić dużo rozmaitych modeli i rodzajów regałów półkowych, takich jak na przykład regały półkowe przepływowe. Służą one do magazynowania produktów i towarów na bieżniach rolkowych, natomiast przechył bieżni zapewnia swobodne oraz niezwykle łatwe przesuwanie towarów, jakie są wprowadzane z jednej strony, w kierunku korytarza obsługowego. Ogólnie mówiąc takie regały półkowe (odsyłam) służą do przechowywania pojedynczych towarów albo też pojemników, a ich głównym przeznaczeniem jest magazynowanie artykułów, jakie są obsługiwane ręcznie.

To zaledwie początek jeżeli chodzi o automatyczne magazyny, bowiem jak już nadmieniliśmy na początku, takich funkcjonalnych rozwiązań magazynowych jest jeszcze mnogość. Jeżeli zależy Ci na udoskonaleniu oraz poprawieniu pracy w magazynie, to niewątpliwie warto zainteresować się tymi nowoczesnymi rozwiązaniami.