Poddasze za bardzo się ogrzewa, aż niekomfortowo tam przebywać? Sprawdź jak możesz to zmienić

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Co można wymyślić, aby poddasze za mocno się nie ogrzało? Świetnym sposobem na to będzie zamontowanie do okna z poddasza w rolety albo żaluzje. Te drugie zmniejszą dopływ promieni słońca, zaś rolety do okien dachowych całkowicie zabiorą dopływ światła.

Jakie mamy rodzaje osłon na okno dachowe? Zobacz sklep Fivaro. Najbardziej znane są rolety standardowe, które są wykonane z impregnowanego poliestru. Cechują się dużą wytrzymałością, co znaczy, iż nie strzępią się, nie przecierają, w dość prosty sposób zmywają się z nich ewentualne zabrudzenia. Tkanina jest izolowana na wałku ze sprężyną, która jest umiejscowiona w aluminiowej listwie w górnej części okna. Roleta przemieszcza się po umieszczonych po bokach listwach, one dają możliwość ustawienia jej w dowolnej pozycji. Rozłożona na okno (http://www.alglas.pl/) rozprasza i niweluje światło słoneczne, daje przyjemne zacienienie pokoju. Rolety (rolety wrocław) zaciemniające także wytwarza się z poliestru.

rolety dachowe

Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner

Jedną ich część zabezpiecza się srebrną albo białą substancją, która odbija promienie oraz promieniowanie cieplne. Dzięki czemu nawet jaśniejsza roleta daje całkowite przyciemnienie miejsca. Takie rolety przemieszczają się w umiejscowionych po bokach prowadnicach, zapewnia to ich dokładne przyleganie do ramy okna, przy tym zmniejsza możliwość przenikania promieniowania słonecznego, a jednocześnie pozwala na zatrzymanie rolet w konkretnym miejscu. Jeszcze jednym rodzajem są plisy, czyli rolety plisowane. W odróżnieniu od tradycyjnych i dających zaciemnienie pozwalają zasłonić dowolną część okna w dachu – z dołu, jak i z góry. Posiadają węższe listwy i szyny, nie posiadają kasety, do której chowane są zwijane rolety.

Dzięki temu wydają się bardziej lekkie. Są przy tym bardziej ozdobne. Półprzezroczysta tkanina z poliestru doskonale rozprasza oraz zmiękcza światło. Plisy są trwałe, nawet po wielu latach użytkowania nie wygładzają się. I jeszcze trzeba omówić żaluzje. Ich dużą zaletą jest kontrolowanie kierunku przechodzenia i siły promieniowania słonecznego. Wąskie listewki, które składają się na taką żaluzje mogą być obracane o 180 stopni, nawet pod różnymi kątami. Listki są z dwóch stron pokryte aluminium, więc są odporne na wilgoć.