Herbata – perfekcyjny dar matki natury

Kategorie Zdrowa dieta
Herbata jest ceniona od wielu stuleci z powodu swojego wyjątkowego smaku ale również w związku z dobroczynnymi właściwościami zdrowotnymi. Co roku na całym świecie wypijane są miliony filiżanek naparu z krzewu camellia sinensis. Co ciekawe pomimo ogromnej różnorodności rodzajów herbaty, to znakomita większość z nich pochodzi z tej samej rośliny. Żyjemy w czasach, w jakich nawet wyjątkowo egzotyczne produkty jesteśmy w stanie nabyć w każdym supermarkecie.

herbata matcha

Źródło: pixabay.com

Nie inaczej ma się sprawa z herbatą – mamy możliwość wyboru różnych gatunków z niemal wszystkich zakątków planety. Możemy przebierać w bogatej ofercie, którą oferuje nam rynek herbat. Obok standardowych herbat sprzedawanych w popularnych torebeczkach, coraz większą estymą może się pochwalić herbata na wagę. W czasie powstało sporo punktów, zazwyczaj w centrach handlowych, w których można spróbować dużo mieszanek, poczuć niesamowity aromat niezwykłych herbat oraz zakupić odpowiedni susz dla siebie. Herbata na wagę ma tę zaletę, iż zanim ją kupimy jesteśmy w stanie dokładnie sprawdzić jak wygląda, poczuć bukiet zapachu oraz podyskutować przez moment ze sprzedającym wadach i zaletach danej mieszanki. Jedną z wyjątkowo ciekawych herbat jest matcha. Jest to sproszkowana, zielona herbata rodem z Japonii stanowiąca prawdziwy skarb posiadający ogromną ilość antyoksydantów. Dzieje się tak, gdyż spożywamy sproszkowane liście herbaty matcha a nie sam napar.

Może zaciekawią Cię też podobne wpisy (http://sweet-home.pl/703,paczki-mini.html) na opisywany temat? Jeżeli tak, to zobacz je i zdobądź inne informacje na to zagadnienie.

Jeśli chodzi więc o pomoc w utrzymaniu odpowiedniego poziomu zdrowia, to matcha jest bezkonkurencyjna. Ten typ herbaty jest także idealny dla osób chcących zrzucić zbędne kilogramy, ponieważ wzmaga metabolizm.

Jeżeli zaciekawił Cię ten artykuł, sprawdź przykłady zamieszczone tutaj. Z pewnością odnajdziesz tutaj coś odpowiedniego dla siebie.

Co najważniejsze, matcha pobudza lecz nie przyśpiesza tętna, tym samym jest dobrą alternatywą dla kawy.

herbata

Autor: Panda Tea
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli interesuje nas temat herbata sklep, to bez problemu znajdziemy miejsca, w jakich będziemy w stanie wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Gdy np. wpiszemy w Google hasło: “herbata sklep” to odnajdziemy sporą ilość wyników, które będą nas kierowały do danych sklepów internetowych które się sprzedażą herbat. Warto próbować różnego rodzaju mieszanek aby zasmakować w niezwykłym bogactwie zapachów i aromatów. Zalecamy oczywiście wypróbować herbatę matcha, jaka wyróżnia się na tle wszystkich dostępnych typów. Mieszankę matcha można nabyć zarówno w przygotowanych opakowaniach jak i na wagę.