Czym jest filtr cząstek stałych oraz dlaczego powinno się go usunąć?

Kategorie Transport i przemysłowe aktualności
Filtr cząstek stałych czyli DPF to ceramiczny osadnik, jaki jest instalowany w silnikach Diesla. Jego podstawowym zadaniem jest większa ochrona środowiska, dlatego filtr ten został skonstruowany z myślą o ekologii. Aczkolwiek okazuje się, iż coraz więcej osób poleca usuwanie filtra cząstek stałych, bo często zamiast pomagać przysparza on jeszcze więcej problemów. Dlaczego?

silnik

Autor: Lanà
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze jednym ze skutków posiadania takiego filtra jest częstsza wymiana oleju, a to naturalnie wiąże się nie tylko z większymi wydatkami, ale również jego rozrzedzaniem co wiąże się z częstymi naprawami oraz nawet nieodzownością wymiany. Bezspornie nie można tego problemu zbagatelizować, ponieważ wówczas zdoła to doprowadzić do niesłychanie sporej awarii i uszkodzenia silnika i jego osprzętu.

Jak myślisz? Czy ten wątek jest interesujący? Jeżeli tak, to kliknij w link oraz zbadaj praktyczne informacje (https://www.avocaparkingpyrzowice.pl/cennik-parkingu.html) – wciągną Cię kompletnie.

Olej silnikowy jest obecnie uznawany za substancję, która jest niezmiernie szkodliwa dla otoczenia, w związku z tym powiększona częstotliwość zlewania smarowidła naturalnie nie ma na otoczenie porządnego wpływu. Koszty napraw związane z filtrem cząstek stałych są istotnie duże, ponadto coraz częściej ma się dodatkowo do czynienia z trudniejszą eksploatacją.

samochód

Autor: Grant.C
Źródło: http://www.flickr.com
Filtr cząstek stałych wywołuje dodatkowo tworzenie nazbyt dużej temperatury w układzie wydechowym czy też przerywane cykle wypalania filtra, nie mówiąc już o tym, iż sprawia większe spalanie w czasie oczyszczania co też jest szkodliwe dla otoczenia. Tak więc pomimo dużych oczekiwań odnośnie lepszej ochrony otoczenia, filtr cząstek stałych nie do końca okazał się wyśmienitym pomysłem, gdyż na dłuższą metę rozwiązanie to nie jest do końca pożyteczne.

Powinno się też napomknąć, że samo założenia filtra jest niezwykle kosztowne, wskutek tego niemało osób nie decyduje się na to rozwiązanie. Z kolei kierowcy, których samochód posiada ten filtr często decydują się na jego usunięcie. Usunięcie filtra cząstek stałych nie jest takie ciężkie, bowiem należy jedynie odłączyć ów element.

Sądzisz, że ten materiał jest ekscytujący? Kliknij dodatkowo ten wciągający wpis – to niezwykle cenne źródło informacji na opisywany temat.

Usługa taka jest jednak także dość droga, przeważnie waha się od 1,5 do 3 tysięcy złotych.