Wyprawka dla noworodka – lista obowiązkowa

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Kompletując wyprawkę dla niemowlaka, nie daj się porwać szałowi nabytków! Uważnie dobieraj rzeczy, aby po porodzie nie okazało się, że brak ci czegoś ważnego.
Sprawdź, co koniecznie trzeba posiadać między innymi do snu, do karmienia jak też na spacer z maluszkiem – na rozmaite pory roku.

Kompletowanie wyprawki dla noworodka powinniśmy zacząć w siódmym miesiącu ciąży – tak, byś nawet w przypadku przedwczesnego urodzenia była przygotowana na przyjście na świat dziecka. Nie kupuj jednak zanadto wielu przedmiotów – niemowlak już po pierwszym miesiącu życia może wyrosnąć z odzień w rozmiarze 56 cm.
ubranka dla niemowląt

Autor: John Ragai
Źródło: http://www.flickr.com
Podstawą niemowlęcej wyprawki będą oczywiście ubranka dla niemowląt – kupuj tylko te z naturalnych surowców (bawełny albo flaneli). Warto je kilka razy przeprać, ażeby je zmiękczyć i aby wypłukać z nich chemiczne substancje, jakimi są nasączane ciuchy przez wytwórców. Kupując ubranka dla niemowląt, zwracaj uwagę, czy nie posiadają przykładowo guzików na plecach, nap a również, czy rozpinają się na całej długości. Już niebawem przekonasz się, iż te drobiazgi są niesłychanie ważne! Wybieraj najprostsze modele – bez falbanek, dekoracyjnych aplikacji itd. Przy temperaturze powietrza wynoszącej 20°C dziecko musi mieć na sobie śpioszki czy też body oraz kaftanik z długim rękawem. Dla ochrony przed słońcem i wiatrem możesz włożyć cieniutką bawełnianą czapeczkę (w domku czapka (zobacz czapka dla niemowlaka) nie będzie konieczna). Do przykrycia starczy cienki kocyk. Łóżeczko, materacyk, pościel taka posciel pościel 200×200 itp.

bez nerwów możemy zakupić bez wychodzenia z domku, bowiem w tym przypadku, wyrób ma wyglądać tak samo jak na fotografii jak też spełniać wskazane normy jakości.