Na podwórku pada? Najlepiej spędź czas wraz z bliskimi! Jak? Przy dobrej grze planszowej!

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
W obecnych czasach zabawy rodzinne, takie jak bawienie się w gry typu planszowego w czasie brzydkiej pogody wydaje się, że odrobinę „odeszły w cień” z powodu ukazania się takiego typu gadżetów jak komputery, tablety, telefony, oraz ich bardziej zaawansowanych alternatyw, takich jak laptopy czy smartfony, a nawet coraz to bardziej znane smartwatche.

Jak się jednakże okazuje, wiele dzieci wcale nie pragnie jak większość rozmyśla „przesiadywać z nosem w monitorze”, a jedynie bardziej rodzinnie spędzać swój czas. Wspomniane wyżej gry planszowe są doskonałym rozwiązaniem dla nie tylko tego konkretnego dziecka, ale i jego rodziny.
gry

Autor: JAGA
Źródło: JAGA

Obecnie panuje tak nazywana „era komputera” – poprzez co wielu spośród nas, szczególnie dzieciaków, które się w niej narodziły – po zapominali, iż istnieje taka rzecz jak nasz świat „Zewnętrzny” albo jest w taki sposób wychowywany, iż tablet czy laptop to jego najlepszy „kumpel”. Dość sporo rodziców, z powodu najczęściej braku czasu, daje dziecku, które to mu „przeszkadza” tablet albo telefon, na którym ono „zajmuje się sobą”. Niestety jak pokazało już dość dużo badań, takie „zajmowanie się sobą” coraz częściej powoduje u coraz bardziej młodych dzieci uzależnienie od komputera lub powoduje, że dziecko zamiast się bawić, poszukuje „rozrywek” w sieci, gdzie nie wiadomo, na co i na kogo trafi.

Najlepszym rozwiązaniem, aby dziecko „nie po zamykało się w sobie”, jest tak naprawdę spędzanie z nim czasu, chociażby grając z nim w różne gry, które to będą rozwijać jego imaginację, uczyć wiele interesujących rzecz, a przede wszystkim – spowodują, że my sami poświęcimy dzieciakowi należną mu uwagę.

Warto sprawdzić odsyłacz (http://www.habapolska.pl/przedszkole/integracja-sensoryczna/tablice-manipulacyjne/), aby poza tym dowiedzieć się czegoś fascynującego na ten temat, zatem kliknij tutaj oraz przeczytaj dodatkowe teksty.

Dobrze po dobierany gry planszowe sprawią radość nie tylko dziecku, ale i nam, odbudowując zarazem dobre relacje pomiędzy rodzicem a jego dzieckiem.