Panelowe płyty grzewcze są grzejnikami bezpośrednimi, które pracują na zasadzie przesyłania ciepła w promieniowaniu podczerwonym.
Fala podczerwieni pośrednio grzeje powietrze siłą tarcia w całym wnętrzu. Najistotniejszym jest zjawisko wtórnego przekazania ciepła do pomieszczenia, jakie kumuluje się w ścianach, posadzkach, również stropach.

Potęguje to równomierny rozkład temperatury we wnętrzach.
zraszacze

Wydzielane ciepło ogrzewa mury, strop, podłogę, obiekty, oraz ludzi przebywających w pomieszczeniu. Wszystko to kumuluje energię i oddaje ją ponownie do wnętrza. Charakteryzują się one bardzo małym poborem mocy i tworzą rozkoszne i zdrowe ciepło.
panele grzewcze

Autor: naitokZ
Źródło: www.flickr.com
Reguła grzania grzejnikami na podczerwień opiera się na takiej samej zasadzie, jak ciepło słoneczne odczuwane przez ludzi. Stosując ogrzewanie pomieszczeń za pomocą grzejnika na podczerwień, redukuje się ceny grzania, a poza tym pozyskuje wartości zdrowotne. Ciepło przekazywane przez grzejniki, które wykorzystują ciepło powstałe w technologii podczerwieni, ma oddziaływanie zdrowotne na człowieka, szczególnie u osób starszych, dzieci i osesków. Stosowanie tego rodzaju ogrzewania poprawia ogólne samopoczucie.
Wielką zaletą technologii podczerwieni jest fakt, iż to nie powietrze zostaje ogrzane, jak w sytuacji tradycyjnych kaloryferów konwekcyjnych, lecz całkowita emitowana przez (skorzystaj z oferty na panele wrocław glazurex.com.pl/) grzewcze energia przechodzi bez ubytków ocieplania murów, osoby, także przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu.
Panele – propozycje – grzewcze występują w wielu wielkościach, wariantach kolorystycznych, a nawet w opcji z romantycznymi fotografiami. Dzięki temu, ogrzewanie na podczerwień jest nie tylko ekonomiczne, ale też nadzwyczaj estetyczne, przyjazne dla wystroju wnętrza.

Decydując się na grzejniki na podczerwień, miejmy na uwadze to, że takie panele grzewcze to nie tylko tanie ogrzewanie mieszkania, bądź biura, lecz także są zbawienne dla zdrowia. Osiągalne są panele grzewcze jednobarwne, lustra, oraz panele z fotografiami. Jest również możliwość włączenia osobistych zdjęć.