Dzieci są dla rodziców najcudowniejszym skarbem i dlatego zawsze chcą dla nich tego, co dobre – też dobrego przedszkola

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Przez pierwszy okres życia dzidziusia mama spędza razem z nim w domu każdą chwilę, ponieważ nie musi chodzić do pracy. Potem jednak skrzat musi iść w przysłowiowy świat i nauczyć się życia w grupie rówieśników.
Gdy nasze ukochane maleństwo jest już na tyle duże, żeby zapisać je do przedszkola, to zazwyczaj przeżywamy to intensywniej aniżeli ono.

przedszkole

Autor: Cheryl
Źródło: http://www.flickr.com

Maluch cieszy się, że będzie miał możliwość bawić się z innymi dziećmi (zwłaszcza jeżeli jest jedynakiem), a rodzice przeżywają już jego przyszłe przyjaźnie oraz jakieś choroby. By wyszukać dobre przedszkole trzeba zasięgnąć informacji od znajomych, którzy już przebrnęli przez cały ten proces albo zasiąść przed komputerem i czytać opinie o polecanych placówkach. W wyborze dobrego przedszkola może nam dopomóc kilka kwestii. Najważniejsze jest jedzenie – czym będą karmić nasze maleństwo. Należy dowiedzieć się czy ośrodek ma własna kuchnię czy katering i jak prezentuje się przykładowe menu na kilka dni. Powinniśmy przestudiować czy proponowane jedzenie http://sklep.acana.com.pl/7–jedzenie-suche jest wartościowe czy raczej niezdrowe. Drugą kwestią jest wielkość grup – dobrze byłoby, by były one niewielkie. Kolejna istotna sprawa to posiadanie swojego placu zabaw. Powinniśmy sprawdzić czy jest on ogrodzony i jak ciekawe znajdują się tam urządzenia.

Nie zapominajmy, że jesienią i wiosną maluchy będą spędzać tam dużo czasu, zatem nie powinny się nudzić. Ostatnią kwestią, ale nie mniej ważną, jest personel – powinien być on miły, cierpliwy i profesjonalny.