Pielęgnacja dzidziusia: kąpiemy, przewijamy, obcinamy pazurki

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Ciałko dzidziusia wymaga wyjątkowej troskliwości jak też subtelności. Przebywając w brzuchu rodzicielki, dziecko nie wymagało żadnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Po narodzinach zachowanie higieny staje się nieodzowne.
Takie maluchy wymagają szczególnie czułej opieki. Pieluchy musimy wymieniać nawet paręnaście razy na dzień, za każdym razem po zrobieniu kupy jednakże nie rzadziej, aniżeli raz na trzy godziny. Rodziciele powinni zwracać baczną uwagę na wygląd pupy ich maleństwa, ażeby nie doszło do odparzeń. Sama zmiana pieluchy to nie wszystko. Skórę, a zwłaszcza wszelkie zagłębienia, warto dokładnie oczyszczać. Doskonale sprawdzą się nawilżające chusteczki. Nie warto jednak kupować ich na zapas. Może okazać się, że skóra naszego potomka zareaguje uczuleniem. W trakcie oczyszczania pupki warto pamiętać o zachowaniu należytego kierunku u panienek, natomiast u chłopczynów o nieodciąganiu napletka.
maluchy

Autor: garlandcannon
Źródło: http://www.flickr.com

Kąpiąc niemowlaka zaczynamy od przyszykowania akcesoriów niezbędnych w trakcie kąpieli: mydełka czy też żelu do oczyszczania ciała, szamponu, oliwki, szczotki do włosów, kremiku przeciwko odparzeniom, a także szlafroczka, świeżej pieluszki i czystego ubrania. Następnie nalewamy wody do wanienki.

Chcesz uzupełnić własną wiedzę z tego zagadnienia? Służymy pomocą. Trzeba przejść na kolejną stronę i tam dowiedz się więcej podolog gliwice szczegółów.

We wnętrzu, w którym kąpiemy dzidziusia, musi być ciepło. Temperaturę wody kontrolujemy specjalnym ciepłomierzem. Optymalną temperaturą będzie 37ºC. Spód wanienki najlepiej wyłożyć tetrową pieluszką.

Potem rozbieramy bobasa – zdejmujemy ubranko i pieluszkę, a w wypadku kupki myjemy pupę wodą oraz mydłem przed włożeniem niemowlaka do wanienki.

Jeśli zaintrygował Cię omawiany wpis, to bez ociągania kliknij ten odnośnik – to niezwykle użyteczna strona, która prezentuje zbliżoną tematykę.

Dzieciątko musi być trzymane pewnie i w stabilny sposób.