Impreza urodzinowa dla przedszkolaka – czego nie może na nim nie być?

Kategorie Zdrowa dieta
Jeśli zbliżają się urodziny Twojego dziecka, z pewnością planujecie przyjęcie, na którym pojawią się jego przyjaciele. Takie przygotowania to prawdziwa frajda dla dorosłych i dla samego zainteresowanego. O czym należy wiedzieć organizując całe przedsięwzięcie?
Dekoracje
Kolorowe serpentyny to niemal obowiązkowy element każdego przyjęcia urodzinowego.

, oprócz tego nie zdoła naturalnie zabraknąć balonów. Trzeba też dbać o korzystne nakrycie stołu – dzieciaki lubią barwne dekoracje, toteż odpowiednim rozwiązaniem będą kolorowe talerzyki i kubeczki zrobione z plastiku bądź papieru.

Jeżeli chcesz zgłębić więcej faktów na to zagadnienie – poczytaj tu (http://boxkitchen.pl/dieta-pudelkowa-dabrowa-gornicza/) wszystko, co Cię ciekawi na podobny temat.

Możecie je ozdobić sami, albo zakupić gotowe produkty w sklepie. Nawet skoro planujecie imprezę tematyczną, np. nawiązującą do ulubionej bajki malucha, nie pozostaje trudności ze znalezieniem stosownej zastawy, a jej zaletą jest niewątpliwie fakt, że się nie stłucze, co znacznie ogranicza ryzyko zranienia.

towary

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com

Zabawy
Nie ma się co oszukiwać – kilkuletnie pociech nie na pewno nie usiedzą za długo w jednym miejscu, zatem trzeba przygotować dla nich jakieś atrakcje. Może to pozostawać np. poszukiwanie skarbu na bazie przygotowanej uprzednio mapy, wspólne przygotowanie obrazka z wykorzystaniem takich tworzyw, w jaki sposób np. patyczki do lodów, kolorowy papier, plastelina itp., bądź konkurs z drobnymi upominkami i nagrodami pocieszenia, żeby nikt nie stracił odpowiedniego humoru. Warto byłoby, gdyby nad tymi zabawami czuwał ktokolwiek odpowiedzialny, np. starsze rodzeństwo solenizanta, mąż, bądź Ty sama, skoro nie pochłoną Cię zajęcia w kuchni. Dzięki temu zyskasz pewność, że ktokolwiek kontroluje całą sytuację, a dzieciaki ani poprzez moment nie zostaną się nudzić.
Jedzenie
patyczki do lizaków

Autor: SM KaMos
Źródło: SM KaMos
cukierniczki

Autor: Arpit Gupta
Źródło: http://www.flickr.com
Dzieci niewątpliwe najchętniej sięgać są po słodycze, zatem też trzeba przygotować dla nich ciasteczka, bądź tzw. cake popsy, czyli ciasto na patyczkach.

Czy masz ochotę może poddawać tę sprawę dalszej analizie? Jeśli tak, to zweryfikuj tekst (cafepanamera.com/), który publikuje zbliżone zagadnienia.

Nie będą one skomplikowane do zrobienia, a wolno z nich wyczarować kolorowe cuda, ale potrzebne Ci będą patyczki do lizaków do kupienia w sklepach z artykułami cukierniczymi.

Warto, aby na stole znalazły się także pożywne kanapki i owoce, a także zdrowe soki i woda mineralna – chipsy i gazowane napoje to nie do końca właściwy pomysł i choć maluchów je lubią, ich rodzice mogą nie pozostawać usatysfakcjonowani z tego menu.