O tym, iż polski rynek motoryzacyjny używanymi wozami stoi, nie musimy chyba nikogo przekonywać. Ostatnie dane pokazują, że spada liczba nabywanych pojazdów nowych, jak i z drugiej ręki, co może oznaczać, że rynek już się nasycił, natomiast z drugiej strony Polacy dłużej jeżdżą tym, co już mają.
By jednak móc dłużej używać pojazd, niezbędne będzie stosowanie się do kilku podstawowych zaleceń.

klocki hamulcowe ford focus

Autor: WymianaOpon.pl
Źródło: WymianaOpon.pl
Nierzadko, wbrew oczekiwaniom nabywcy samochodu z drugiej ręki, zakup takiego samochodu to dopiero początek wydatków z nim związanych. Nie znaczy to naturalnie, iż powinno się błyskawicznie udać się do salonu samochodowego po nowy samochód, należy jednakże mieć świadomość czekających nas na początku wydatków. Musimy je zwyczajnie wkalkulować w koszt kupowanego samochodu.
montaż

Autor: Garry Szulewski
Źródło: http://www.flickr.com
poduszka powietrzna

Autor: Paul Sableman
Źródło: http://www.flickr.com
Najdroższe naprawy czekają nas w przypadku usterek silników wysokoprężnych, szczególnie z technologią common rail. Koszta wymiany mogą sięgnąć kilku tysięcy złotych. Tak samo drogą naprawą będzie wymiana turbosprężarki, tak w wozach z silnikiem benzynowym jak też wysokoprężnym. Najgorszy skutek niedbalstw w serwisowaniu czterokołowca to naturalnie oddziaływanie na bezpieczeństwo nasze oraz innych. Eksploatacja pojazdu z niesprawnymi amortyzatorami, układem kierowniczym. Zaś oszczędności na wymianie elementów rozrządu, tj. pasek czy częstokroć pomijana pompa wody, doprowadzić mogą do zniszczenia drogich części mechanicznych napędu, tłoków, wałka rozrządu etc.

Najtańsze pod względem reperacji są najbardziej popularne marki w naszej ojczyźnie. Na przykład nie zapłacisz drogo za klocki hamulcowe Ford Focus, które to także należy wymieniać regularnie.