Wraz z rozwojem poligrafii zakres usług oferowanych przez drukarnie rozszerzył się. Dynamicznie ewoluująca technologia umożliwia drukowanie w coraz większych formatach i na coraz bardziej zróżnicowanych podkładach.

Fototapeta czarno biała, przykładowa grafika na fototapetę

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Nowoczesne drukarnie udostępniają obszerny zakres usług od ulotek, plakatów reklamowych, broszurek, katalogów, kalendarzy poprzez modne fototapety na zamówienie, skomplikowane motywy i druki wielkoformatowe. Przyglądając się ofercie dzisiejszych drukarń można ulec wrażeniu, że są to organizacje wzorowane na fabryce zabawek Świętego Mikołaja – wykonują najróżniejsze zamówienia. Zakres wykonywanych usług przez drukarnie to nie tylko produkty reklamowe, ale także reprinty dzieł sztuki malarskiej. Kiedyś obrazy były oznaką bogactwa, dziś każdy może mieć wybrany przez siebie obraz na ścianie – od małego portretu po fototapetę.

Fototapety

Fototapety na zamówienie są coraz częściej spotykane. Do najnowocześniejszej generacji fototapet nie trzeba używać kleju. Można je łatwo nanieść na wybraną płaszczyznę i kiedy zapragnie się zmiany, wymienić na inną. Można to zrobić poprzez zwilżenie gąbką.

Kliknij ten link, by zobaczyć, co inny serwis udostępnił na taki temat. To na pewno również Cię zaintryguje.

Tusze używane w drukarniach są ekologiczne, odporne na wilgoć, ścieranie oraz promienie UV. Materiał wykorzystywany do drukowania jest gruby oraz jest odporny na rozdarcie lub rozciągnięcie. Fototapety mogą wyglądać jak zdjęcia, a obecnie rynek pozyskują fototapety trójwymiarowe 3D. Sprawiają wrażenie powiększania przestrzeni pokoju oraz ożywiają wnętrze. Fototapety 3D będą wspaniałą ozdobą również w lokalach usługowych typu: restauracje, puby, zakłady fryzjerskie, salony kosmetyczne, recepcje hoteli itp.

Fotoobrazy

Oprócz fototapet, drukarnie oferują obrazy na płótnie.

Poświęć chwilę i sprawdź tu (http://www.archicom.pl/inwestycje-mieszkaniowe/olimpia-port/) dodatkowe informacje na opisywany temat – one z całą pewnością Cię zaintrygują, więc nie czekaj zbyt długo:)

Obraz na płótnie prezentuje się nadzwyczaj elegancko, a klient może wybrać wzór z bogatej galerii lub zaproponować przez siebie przygotowane zdjęcie. Gustowny obraz na płótnie jest idealnym prezentem, zwłaszcza gdy archiwalne fotografie przesłane drukarni, staną się niezwykłym obrazem na ścianie. Oferta nie ogranicza się tylko do fototapet i obrazów. Zamówione przez klienta zdjęcie można wydrukować i nakleić na szkło, porcelanę i ubrania. Ulubiony motyw może się znaleźć również na pościeli i podkładkach pod mysz komputerową. Najbardziej innowacyjną technologią drukowania jest druk przestrzenny.

Drukarki przestrzenne najczęściej drukują w jednym kolorze, ale ich niewątpliwą zaletą jest brak odpadów podczas procesu produkcji. Ta forma wydruku z powodu bardzo wysokich cen urządzeń i materiałów wciąż jest rzadko stosowana w polskich drukarniach. Jednak rozpowszechnienie się tego typu urządzeń jest kwestią czasu. W drukarniach coraz częściej wykorzystywana jest technologia UV (utrwalanie tuszu za pomocą promieni UV) umożliwiająca druk na różnorodnych materiałach: sztywnych, elastycznych, gładkich, z fakturą, a nawet na chropowatej powierzchni. Złóż zamówienie na wyjątkową dekorację ścienną według indywidualnych kryteriów.