Wybór dostępnych na rynku dekoracji okiennych może przyprawić o ból głowy. Ciężkie kotary, zwiewne firany, rolety – na co postawić?
Okienne ozdoby stanowią idealne wykończenie wnętrza i nierzadko w dużym stopniu oddziałują na jego charakter.

Ponadto mogą optycznie powiększyć albo zmniejszyć pomieszczenie oraz, rzecz jasna, zdecydować o ilości słonecznego światła wpadającego do pomieszczenia. Delikatne odcienie: biel, beże, szarości powodują, że nieduże wnętrze zdaje się bardziej przestronne. Brak zdecydowanych barw oddziałuje na harmonijny Wystrój wnętrza, pozwala otrzymać odczucie ładu jak też porządku. Zwiewne dekoracje okienne (złap promocje na Plisy Wrocław) jedynie pogłębiają ten efekt. Mały salon to nie najlepsze miejsce dla ciężkich się zasłonek. Zupełnie przytłoczą one małe pomieszczenie jak też pozbawią je lekkości. Alternatywą będą lekkie, eteryczne firanki z tkanin takich jak organza, woal czy też tiul. Rzecz jasna, panuje tu dobrze znana reguła powiększania wnętrza za pomocą jasnych kolorów. Biały odcień powoduje, że ściana „odsuwa” się od patrzącej nań jednostki. Dzięki temu malutki pokój jest jasny a także bardziej obszerny aniżeli w rzeczywistości. Firanki makarony jak też zasłony powinny być w taki sposób dobrane, ażeby wpuszczały do pokoju jak najsporzej naturalnego światła.
sposób

Autor: home&you
Źródło: home&you
Niekoniecznie powinniśmy zakupić firanki tutaj > Alena firany i zasłony marzeń – rekomendowana strona w odcieniu białym – równie dobrze się sprawdzi szarość albo jasny błękitny.

W jaki sposób to działa? Jasne barwy powodują, iż obiekt wydaje się oddalony, przez co całe pomieszczenie zdaje się bardziej przestronne. Subtelne, przepuszczające światło materiały dekoracyjne staną się oryginalną ozdobą aranżacji, a równocześnie nie przytłoczą małego pokoju.