ściana kuchenna i łazienkowa jest wiele bardziej narażona na oddziaływanie wilgoci, temperatury, również zanieczyszczeń, aniżeli ściany w innych pomieszczeniach.
Płytki ceramiczne, chociaż wciąż modne, nie królują już w każdej kuchni.

fototapeta do kuchni

Autor: Toiles de Mayenne
Źródło: Toiles de Mayenne
Do akcji wstąpiły współczesne i wiele oryginalniejsze tworzywa. Ściany kuchenne są bardziej niż pozostałe obszary narażone na ścieranie, zanieczyszczenia, postępowanie rozmaitych substancji, z tej przyczyny muszą być odpowiednio ochronione. W szczególności punkt pomiędzy szafkami, a blatem roboczym, za kuchenką, czy zlewozmywakiem. Nietrudno tam o zanieczyszczenia, tłuste plamy.
Do niedawna można było spotykać tapetę tylko w pokojach, przedpokojach. Teraz już w kuchni, czy łazience. I sympatyków takiego kreatywnego rozwiązania przybywa. Do tych miejsc jak kuchnia najlepiej nadają się tapety winylowe. Ich wierzchnią powłokę jest możliwość wielokrotnie myć, a nawet polerować. Fototapeta do kuchni winylowa lepiej niż farba (zobacz farba do mebli cena) pokryje nierówną ścianę. Nim położymy tapetę powinno się uprzątnąć z brudu i tłuszczu ścianę. Do naklejenia tapety używamy klej do drewna – chemolan b45 sp+ wodoodporny. Miast jednobarwnych kafelków jest możliwość na ścianę pomiędzy szafki, a blat przykleić laminowaną fototapetę. Szablony i zabarwienia zachwycają. Soczyste arbuzy, wieżowce Manhattanu, bambusy, abstrakcyjne kształty. Obecne fototapety są odporne na wodę i zmywalne. Naklejamy je bezpośrednio na prostą i zagruntowaną ścianę.

Przy blacie kuchennym najlepiej jest ją zabezpieczyć silikonem, aby nie podeszła wodą. Fototapety kuchenne jest możliwość zabezpieczyć szybą hartowaną. To atrakcyjny sposób na urządzenia wnętrza.