Fototapety są ostatnio bardzo modne – nadają pomieszczeniom wyjątkowy charakter

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Fototapety przeżywają swą drugą młodość – znów są popularne i z chęcią zamawiane. Możemy wytypować fototapety do każdego pokoju w mieszkaniu, a nawet do kuchni czy łazienki.

fototapeta miasta

Autor: twoje-fototapety.pl
Źródło: twoje-fototapety.pl

fototapeta nadaje pokojowi niezwykłego charakteru i głębi. W szczególności jeżeli wybierzemy jakiś krajobraz lub panoramiczny widok metropolii – to spowoduje, że nasz pokój wyda się optycznie większy. Możemy kupić jedną z oferowanych przez firmę fototapet albo zlecić wydrukowanie naszej własnej – przykładowo z wykonanego na wakacjach zdjęcia. Wówczas będziemy uwielbiać własną fototapetę jeszcze mocniej, gdyż będzie to nasza fotografia. Będziemy z niego dumni, kiedy nasi przyjaciele będą chwalić piękne zdjęcia w naszym salonie. Choć rzecz jasna fototapetę możemy zamontować również w sypialni.
odpoczynek

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli szczególnie ciekawi nas fototapeta miasta, to powinniśmy najbardziej zastanowić się nad dwoma rzeczami. Po pierwsze, musimy wytypować miasto, którego zdjęcie mamy ochotę mieć na ścianie. Powinna być to wnikliwie przemyślana kwestia, gdyż będziemy na to ujęcie patrzyli przez kilka lat. Toteż wytypujmy coś, co sprawi, że uśmiechniemy się każdego dnia, gdy spojrzymy na ścianę. Po drugie, musimy podumać czy pragniemy, aby zdjęcie było szerokokątne czy konkretnego obiektu.

Możemy skupić się na panoramie przykładowo Nowego Jorku – ze wszystkimi drapaczami chmur lub na konkretnym budynku albo moście. Całość jest uzależniona od naszych upodobań.