Fototapeta przeżywa drugą młodość. Takowe dekoracje ścian były popularne w latach 80-tych oraz 90-tych. I w tej chwili powracają. W jaki sposób za pomocą fototapety uwydatnić styl mieszkania?

fototapeta w kuchni

Autor: Jun Ye
Źródło: http://www.flickr.com

Moda na fototapety zaczęła się w Polsce w okresie transformacji ustrojowej. Wypływała z chęci ucieczki przed szarą rzeczywistością.zweryfikuj witrynę (polecane)Fotografie krajobrazów, lasów albo łąk zdobiły ściany pomieszczeń. To wówczas w połączeniu z niską jakością tworzyw stanowiło synonim badziewia, bezguścia. Niesławę fototapety „odkręcili” jednakże posiadacze loftów. Trend powrócił do łask. Styl sprzed lat współcześnie podyktowany jest między innymi modą na to, co minęło. To nie jest wyłączny powód, przez jaki fototapety zdobyły jeszcze raz na wziętości. Powszechne jest dążenie rodaków do wyróżnienia się, podkreślenia nietuzinkowości.
dania

Autor: FolsomNatural
Źródło: http://www.flickr.com
Fototapety to błyskawiczna metoda na nadanie pomieszczeniu unikalnego stylu, odświeżenie pomieszczenia. Tematyka zdobień jest rozmaita – zacząwszy od architektury miasta, przez naturę, a na fotografiach własnego autorstwa dopełniając. Motywami, jakie na ogół wybierane są przez klientów, są krajobrazy, tak te z widokiem na morze, czyli bardzo klasyczne, jak także pejzaże miejskie. Widoki miast, np. Paryża bądź Londynu, z ich reprezentatywnymi miejscami.

Czy nasz wpis zaintrygował Cię na tyle, że pragniesz więcej? Więc po nowe wiadomości zapraszamy do tego linku. Tam znajduje się istotny artykuł (https://dywanydoprzedszkola.pl/pl/c/Dywany-do-przedszkola-i-szkoly/59).

Podczas wyboru należy kierować się funkcją wnętrza. Inny motyw wyselekcjonujemy do pokoju potomka, inny do pokoju dziennego, biura.

Coraz częściej spotykana jest fototapeta w kuchni a także łazience, a więc w miejscach do tej pory wykluczonych. Fototapety kuchenne to przykładowo Kolorowe akcenty, takie jak owoce i warzywa.