Fototapety w zdobieniu wnętrz święcą współcześnie prawdziwe triumfy, natomiast po latach tradycyjnego malowania oraz oklejania ścian we wnętrzach zwyczajnymi papierowymi tapetami w regularne desenie, obecnie przyszła kolej na tworzenie ślicznych stylizacji.

Przez parędziesiąt lat dawnej epoki byliśmy skazani na sztampowe mieszkania i ich ograniczone Wyposażenie, tak podobne do siebie, że zdarzało się mylić mieszkania wkraczając do sąsiadki z innego piętra. Obecnie sklepy nie oferują wyłącznie trzech wariantów wersalek, natomiast zarówno gama mebli, jak też dekoracji czy elementów wyposażenia jest tak ogromna, iż możemy dzięki niej tworzyć bezgraniczną liczbę aranżacji mieszkań.

porady

Autor: Schüco
Źródło: Schüco
Fototapety posiadają olbrzymią moc oddziaływania na pomieszczenie szczególnie, jeśli są ogromne a także wypełniają całą powierzchnię ściany. Stosownie wybrane i ulokowane mogą tworzyć wrażenie nieistnienia owej ściany, zaś w miejsce niej pojawia się otwarte wejście do lasu, duże okno z czystym niebem na zewnątrz bądź nowojorska ulica zapraszająca do wyjścia na sprawunki. Aranżacje pokoju dziennego fototapetą to niezwykła gama możliwości uwydatniania konkretnego stylu, jak wielkie kompozycje z wytartymi dechami oraz lawendą do pomieszczeń rustykalnych, bukiet konwalii w srebrnym dzbanuszku do stylizacji angielskiej bądź francuskiej czy też zabawny, nieco futurystyczny kontekst z uczestnictwem kompozycji białych sześcianów do gier. A może fototapety w kwiaty?

Śliczne żółte słoneczniki spowodują, iż wnętrze ożyje, rozkwitnie letnim nastrojem, a kwiecia magnolii wprawią wszystkich lokatorów w nastrój romantyczny.