Jak spowodować, aby ciasny korytarz sprawiał wrażenie trochę szerszego, natomiast malutka alkowa zyskała nieco ponadplanowych metrów?
Nic tak nie powiększa optycznie niewielkich mieszkań, jak odpowiednio dobrana fototapeta lub naklejka ścienna.

Podpowiemy Wam dziś jakie wzory, motywy oraz kolory najlepiej dobrać, ażeby oszukać nasze oczy a także zmysły i uzyskać rezultat dodatkowej powierzchni.

Czy według Ciebie prezentowany artykuł ma przydatne informacje? Jeśli tak, to zobacz również pomocne materiały (http://konstrukcje-reklamowe.pl/galeria/), które są nieprawdopodobnie wciągające.

Pierwszym i niezawodnym sposobem na ciekawy efekt wizualny w pomieszczeniu jest fototapeta z perspektywą. Są to fototapety bądź naklejki ścienne z motywem ścieżki, uliczki bądź alejki. Sprawdźcie sami, w jaki sposób malownicze włoskie uliczki lub malownicze alejki cudownie stworzą iluzję głębi, jaka doda przestrzeni. Analogiczny rezultat możemy otrzymać wykorzystując fototapety w geometryczne, abstrakcyjne wzory.

pokoje

Autor: Kopp Podłogi Naturalnie Doskonał
Źródło: Kopp Podłogi Naturalnie Doskonałe
Kolejnym, identycznie efektownym oraz efektywnym sposobem jest fototapeta z tematem pejzażu. Śliczne widoki, otwarte oraz ogromne przestrzenie, jak na przykład widoki miast, góry albo egzotyczne wybrzeża tworzą wrażenie, że nasza ściana staje się niczym wielkie okno otwarte na świat. Kolejny trik, który możesz zastosować, to fototapeta w paski. Być może ów motyw nie będzie tak olśniewający jak dwie poprzednie propozycje, jednakże z pewnością takowa fototapeta świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach współczesnych. Pamiętajmy o regule, że pasy pionowe wizualnie podwyższają wnętrze, natomiast horyzontalne sprawią, że pomieszczenie będzie szersze. Następnym sposobem jest użycie mocy, która drzemie w odcieniach jak też kontrastach.

Wszyscy prawdopodobnie znają fundamentalną regułę, że jasne barwy optycznie zwiększają mieszkanie, z kolei ciemne zmniejszają je.

Chcesz dowiedzieć się więcej informacji na opisywany temat? Zatem odsyłam do linka (http://www.prownes.pl/4-sposoby-na-jesienna-aranzacje-wnetrza-restauracji/), gdyż znajdziesz tam wiele ciekawych informacji nakreślających przedstawiany wątek.

A zatem, ażeby uzyskać efekt ponadplanowej powierzchni wybierajmy fototapety w jasnych odcieniach przykładowo fototapety kwiaty w pastelowe, drobne wzorki.