Poszukujesz patentu na prezent? Wybierz pojemniki na wino!

Kategorie Zdrowa dieta

Autor: Blomus, Legnoart, MENU
Wino nie bez powodów nazywane jest napojem królów– konsumowane od od zarania dziejów towarzyszyło ludziom w najważniejszych momentach życia. Jest czymś więcej niż zwyczajny napój alkoholowy i inne mocniejsze alkohole. Wiadomo, że rodzajów wina jest bardzo wiele– i jedna butelka (butelka termiczna ze stali nierdzewnej) wina drugiej nie równe.

Kultura picia wina.W naszym kraju kultura spożywania wina jest ciągle w powijakach, znajdujemy się bardzo w tyle za Państwami jak Bułgaria czy Gruzja w których wino (zobacz: wino prosecco) jest świętowane a nie konsumowane ze względów czysto zabawowych. Pomimo to, kultura picia wina jest coraz większa z roku na rok i świadomość jest lepsza w porównaniu do lat dziewięćdziesiątych.

Wino – jak je degustować?Gatunków wina mamy całe mnóstwo, poznanie ich podstawowych gatunków jest niezwykle czasochłonne i potrzeba do tego nie tylko wyostrzonego smaku ale i znajomości technik produkcji wina. To o czym warto wspomnieć to przede wszystkim uświadomienie tego, że każda butelka niesie jedyną historię – każda jest wyprodukowana z innego zakątka świata i wytworzona została z różnych szczepów winogron, miała inny czas spoczynku i inne warunki. To wszystko składa się na wyjątkowy smak tego szlachetnego trunku.

Wina-które kupić do dania?Wybór wina jest skomplikowana i zależy od okoliczności, gatunku dań do których wina będą konsumowane i indywidualnego odczucia smaku oraz gustu. I tak ogólnie mówiąc mamy wina białe, czerwone, wytrawne lub półwytrawne, słodkie, z większą lub mniejszą ilością tanin. W Polsce dużą popularnością darzone są wina gruzińskie i francuskie. Wynika to przede wszystkim z ich wyjątkowo wykwintnego gatunku winogron i niewygórowanej ceny. Idealnie pasują do wielu dań oraz świetnie smakują.

Entuzjastów kultury picia wina jest w Polsce coraz więcej i są to pasjonaci którzy potrafią bardzo długo prowadzić konwersację o bukiecie smakowym i dokonać analizy tego trunku. Gdy mamy wśród rodziny kogoś takiego to możemy być pewni, że dobrego wina nigdy nie będzie u nich za za wiele a skrzynki na wino czy ozdobne stojaki będą zawsze idealnym upominkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *