Sposobów na ozdobę ścian w jakimkolwiek pokoju jest mnóstwo. To, w jaki sposób ją udekorujemy zależy od własnych pasji, możliwości i fantazji.

Grzejnik AFRO NEW

Autor: INSTAL-PROJEKT
Źródło: INSTAL-PROJEKT
Przeprowadzając ozdoby sami, zdołamy częściej je przerabiać i częściej napawać się nowym wnętrzem.
Współcześnie można kupić takiej jakości fototapety, że zdołają być stosowane w tak trudnych pomieszczeniach jak kuchnia, bądź łazienka. Tak odporna fototapeta musi cechować się odpornością na wilgotność i ścieranie. Obraz drukowany jest na podłożu winylowym, jakie przepuszcza parę wodną, przez co ściany łatwo oddychają. Równolegle jest to surowiec niepalny dzięki czemu bez żadnej obawy zdołamy go użyć w sąsiedztwie kuchenki gazowej. Fototapeta kuchnia (zobacz przejdź do serwisu http://emmi.pl/) pokryta jest laminatem dodatkowo zabezpieczającym powierzchnię przed niewielkimi uszkodzeniami i otarciami. Fototapetę wolno czyścić za pomocą ściereczki zarówno na mokro jak i na sucho. Jej plusem jest to, że świetnie kryje felery i niedoskonałości ścian. Fototapeta foliowa jest samoprzylepna, druk usytuowany jest na tkaninie poliestrowej. Ów gatunek fototapety przykleja się na gładkich nawierzchniach. Rzadko stosuje się ją na ścianach, częściej na meblach, albo drzwiach.
fototapeta kuchnia

Autor: Braven
Nietypową opcją jest fototapeta 3D. Jest to bez wątpienia nietypowa, nadzwyczajna i bardzo ciekawa ozdoba każdego pomieszczenia.

Klasyczne obrazy, do których można zaliczyć koszyki z jarzynami, martwą naturę, zboża i kłosy, słoje z dżemem, a również różne przyprawy i wyroby makaronowe z pewnością sprawdzą się w każdym wnętrzu. Odpowiednie wzory harmonijnie uzupełnią odcień mebli, okuć i naczyń.