Fototapety oraz tapety pozornie wyglądają tak samo. Podłużne pasy z barwnym, ozdobnym nadrukiem stanowią modną alternatywę dla jednolitych ścian czy zawiłych do namalowania wzorów z szablonu.

Jeszcze nie tak dawno rozróżnienie tychże dwóch rodzai ozdób było proste. Tapety były ozdobione deseniami w stylu bogatych projektów czy też jedynie delikatną łąką, jednak cały czas służyły raczej za tło aniżeli wyrazisty fragment aranżacji. Natomiast klasyczne fototapety to (zgodnie z mianem) fotografie na podkładzie. Niegdyś były to duże, charakterystyczne desenie, od wejścia przyciągające wzrok. Jak jest teraz i w jaki sposób prezentują się metody praktycznego spożytkowania tych ozdób na ścianę? Różnica pomiędzy tapetami, a fototapetą rozmywa się, lecz jedno zostaje stałe: możesz pokryć tapetą chociażby pół metra ściany i to starczy, ażeby deseń prezentował się pięknie. Cała magia fototapety leży zaś w odwzorowaniu na ścianie całej przedstawionej na nich grafiki. Pojedyncza rolka nie wystarczy. Fototapeta musi zajmować właśnie tyle miejsca, na ile obliczony jest motyw, by prezentowała się dobrze. Zazwyczaj jest to cała powierzchnia ściany albo nawet kilku (w wypadku panoramicznej fototapety).
fototapeta kwiaty

Autor: Brendan C
Źródło: http://www.flickr.com
Stiuk Perłowy Magnat Style

Autor: FFiL Śnieżka SA
Źródło: FFiL Śnieżka SA
Rezultat nigdy nie będzie w pełni spektakularny, gdy miast całego kadru dostrzegalna będzie wyłącznie jego połowa. Z drugiej natomiast strony, jeśli szukasz dekoracji, jaka wizualnie powiększy mieszkanie oraz wygląda przy tym nadzwyczaj naturalnie: fototapeta kwiaty jest najbardziej odpowiednim rozwiązaniem! Istotne tylko, by zakupić wyrób wysokiej jakości.

Dzięki niemu będziesz w własnym domu mógł otworzyć wyjście na prawdziwie bajkową łąkę, letnią plażę, czy też wietrzne fiordy.

Spodobał Ci się tego rodzaju materiał? Jeśli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej ten link – ta witryna (https://www.wypozyczalniapacyfik.pl/realizacje/) też bez wątpienia wpadnie Ci w oko!

Łatwo będzie za ich pomocą wykreować odczucie głębi i – co się z tym wiąże – spowodować, iż pokój zdaje się być bardziej przestronny.