Uniknij tandety w aranżacji – luksusowe fototapety

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Kiedy poetyczne pejzaże jak też rajskie plaże zniknęły ze ścian naszych wnętrz w latach 90., prawdopodobnie nikt nie podejrzewał, że fototapety kiedykolwiek powrócą do łask.

Tymczasem nie jedynie powróciły, ale co więcej, paradują na salonach zyskując sobie coraz to większe grono wielbicieli. Stylowe (nowoczesne meble do salonu) fototapety pojawiają się w gazetach wnętrzarskich, w projektach dekoratorów wnętrz. Wydawać by się więc mogło, że nowoczesne gustowne fototapety na zawsze zerwały z wizerunkiem badziewnych i przaśnych zdobień. Okazuje się jednak, że na końcowy rezultat aranżacyjny oddziaływanie ma nie tylko wybrany wzór, ale też sposób przymocowania forotapety, jej miejsce, a także dostosowanie do aranżowanego wnętrza. Mimo pozorów tandeta nigdy nie śpi dlatego zawsze należy być czujnym, by niepostrzeżenie nie zakradł się do naszego wymarzonego pokoju dziennego bądź alkowy.

wyposażenie wnętrz

Autor: Calvado.pl
Źródło: Calvado.pl
Niestety, najładniejsze nawet luksusowe fototapety, będą się prezentować nadzwyczaj niekorzystnie, kiedy zostaną nieprofesjonalnie przyklejone do podłoża. Dokładnie dlatego, jeżeli chcemy uniknąć kiczu musimy zainwestować w odpowiedni montaż tapety. Chociaż obecnie przyklejanie ich jest łatwiejsze, niż paręnaście lat temu, jeśli nie chcesz sprawdzać swych umiejętności w owej dziedzinie, lepiej poprosić o pomoc profesjonalistów. Nie bez znaczenia będzie również wybór właściwego miejsca. Jeżeli wybrałeś wzorzystą fototapetę, przyklej ją tylko na jednej ścianie.

Jeżeli obkleimy nią cały pokój, optycznie go zmniejszymy oraz zafundujemy sobie permanentny oczopląs.

Zwolennikom sprawdzonej informacji zalecamy ten artykuł (http://glebinowe.pl/), gdyż nie dość, że traktuje on o zbliżonej problematyce, to robi to też w bardzo zajmujący sposób. Kliknij i zobacz!

W sprzedaży dostępne są także fototapety młodzieżowe oraz fototapety do wnętrz dzieci.