Fototapety w dekoracji mieszkań święcą dzisiaj prawdziwe triumfy, zaś po latach malowania i oklejania ścian w pomieszczeniach zwyczajnymi papierowymi ozdobami w regularne wzory, dzisiaj przyszedł czas na tworzenie ślicznych stylizacji.

fototapety z miastami

Autor: Dekoria.pl
Źródło: Dekoria.pl

Przez kilkadziesiąt lat poprzedniej epoki skazani byliśmy na sztampowe pomieszczenia a także ich zawężone wyposażenie. Obecnie sklepy nie proponują tylko trzech rodzai wersalek, a tak paleta mebli, jak i dekoracji albo elementów wyposażenia jest tak astronomiczna, że możemy dzięki niej kreować nieograniczoną liczbę aranżacji pomieszczeń.odnośnik tynk ozdobny wewnętrzny tynk ozdobny wewnętrznyPojęcie stylu również jest pojęciem nowiuteńkim, funkcjonującym od paręnastu lat, dlatego że wcześniej aranżowano mieszkania standardowo nie posiadając środków do aranżacji rustykalnych, skandynawskich, art deco, postmodernistycznych oraz wielu innych. Dodatkowe możliwości stwarzają również obecne trendy, dzięki jakim możliwe jest kojarzenie różnych fragmentów w jedną całość, jak np. fototapeta z dużą barwną wycinanką łowickim w mieszkaniu w nowoczesnym stylu.
Fototapety z miastami posiadają ogromną moc wpływania na pomieszczenie szczególnie, jeżeli są ogromne jak też wypełniają całą ścianę. Odpowiednio wybrane oraz umieszczone mogą kreować odczucie nieistnienia tej ściany, a zamiast niej ukazuje się wyjście do boru, ogromne okno z czystym nieboskłonem na zewnątrz albo nowojorska ulica zapraszająca do wyprawy na sprawunki.

Aranżacje pokoju dziennego fototapetą to niezwykła gama możliwości uwydatniania konkretnego stylu, jak ogromne kompozycje z wytartymi deseczkami jak też lawendą do wnętrz rustykalnych, bukiecik konwalii w srebrnym dzbanku do stylizacji angielskiej albo zabawny, trochę futurystyczny kontekst z udziałem kompozycji kostek do gry.