Jakim sposobem zaaranżować a także wyekwipować salon?

Kategorie Bez kategorii
Pokój dzienny jest to domowe centrum relaksu. Jedni czytają tutaj książkę, inni oglądają telewizję; ktoś kocha zabawiać się na dywaniku z potomkiem, natomiast ktoś inny buszuje w necie siedząc na sofie z laptopem na kolanach.
Salon to również miejsce wspólnych posiłków a także podejmowania gości.

biurko

Autor: ABRA
Źródło: ABRA
Z owego Wnętrza korzystać będą wszyscy lokatorzy, natomiast niektóre aktywności muszą się odbywać jednocześnie. Jakim sposobem zaplanować salon, który bez problemu zrealizuje wszystkie nasze oczekiwania? Większość osób, która aranżuje swe pierwsze wnętrze sądzi, że najlepszym układem dla salonu jest kwadrat albo prostokąt przybliżony do kształtu kwadratu. To prawda, jednak jedynie w odniesieniu do niedużych powierzchni. Gdy pokój dzienny jest wielki, niezwykły układ może się stać jego atutem, albowiem w naturalny sposób pozwala odgraniczyć funkcjonalne rejony. Kształt litery „L” możemy spożytkować do wykreowania strefy odpoczynku a także strefy jadalnianej, nieckę możesz zmienić w strefę biurową. Przyjrzyj się starannie swojemu salonowi jak też wykorzystaj jego układ.
koszty

Autor: Hong Phuc FOSSASIA
Źródło: http://www.flickr.com
Pokój dzienny przynależy do ogólnodostępnej strefy, w której znajdują się również – kuchnia, pokój stołowy, umywalnia a także hall. Naturalnym oraz najbardziej odpowiednim rozkładem jest następujący ciąg komunikacyjny: hol, salon, jadalnia i kuchnia. Obok, lecz trochę z boku, winna się znajdować łazienka. W mieszkaniu naturalnym położeniem pokoju dziennego jest część środkowa.

W domku dobrze będzie umieścić salon na parterze – wtenczas bezproblemowy będzie dostęp do ogrodu, dzięki temu latem możesz powiększyć przestrzeń pokoju dziennego o taras. Do salonu wybieraj wielkie, puszyste dywany.

Jeżeli ten post okazał się dla Ciebie wartościowy, to przeczytaj też ten udostępniony (http://www.z-nami.eu/home-staging-co-to-jest-i-jak-moze-pomoc-w-wynajmie-i-sprzedazy-mieszkania/) w tym miejscu wpis – on także będzie godny uwagi!

Miej na uwadze, że posadzka to ogromna płaska powierzchnia, która ma gigantyczny wpływ na estetykę pomieszczenia.