Wraz z kolejną roku, zmianie ulegają warunki na naszych drogach, a co z tego wynika właściciele aut mogą już zacząć rozglądać się za wulkanizatorem, który zmieni im opony z zimowych na letnie. Mrozy już możemy pożegnać, dlatego warto pomyśleć o tego rodzaju zmianie zawczasu, zanim będziemy zmuszeni czekać w dwutygodniowych kolejkach.

Doświadczenie pokazuje, że kierowcy o wiele rzetelniej podchodzą do zmiany opon z letnich na zimowe niż z zimowych na letnie. Jest to znaczny duży błąd z ich strony, ponieważ opony zimowe wyprodukowane do jazdy warunkach zimowych zwyczajnie w szybszym tempie zaczynają się zużywać, gdy zimy na drogach już nie widać.

Niniejszy materiał jest dla Ciebie interesujący? Jeżeli tak to, zobacz również podobne strony www (https://btune.pl/projekty-indywidualne/), które zawierają informacje na omawiany wątek.

Firma w tym wypadku nie gra roli i czy jest to Fulda (niemieckie przedsiębiorstwo oferujące opony w bardzo dobrej jakości i przystępnej cenie: *więcej informacji) czy Hankook (południowokoreańska firma będąca w światowej czołówce, jeśli chodzi o produkcję opon), czy może któraś inna firma – opony zimowe, zgodnie z ich nazwą, przeznaczone są do jazdy w zimie.

Hurtopony.pl - opony

Źródło: Hurtopony.pl

Poza wyżej wskazanymi już firmami, nie można zapomnieć również o oponach firmy Pirelli. Jest to firma o włoskich korzeniach zajmująca się produkcją opon od ponad stu lat: LINK. Nasz wybór może więc tylko zależeć od narodowych sympatii albo własnych upodobań. Trzeba jednak zauważyć, że opony (czytaj w serwisie) Pirelli są wykorzystywane w większości do samochodów sportowych. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, iż począwszy od 2011 r. firma ta podpisała kontrakt na wyposażanie w opony zespołów Formuły 1.

Kolejną znaną firmą specjalizującą się w produkcji opon jest niemiecka Uniroyal. Jest to także przedsiębiorstwo z długimi tradycjami, która dodatkowo od 1979 r. jest członkiem koncernu Continental, skupiającego firmy zajmujące się m.in. wyrobem ogumienia. Do koncernu tego należy również inna ceniona firma wytwarzająca opony – czeska Barum >>> ZAPRASZAMY.

Wybór jak widać jest dosyć spory. Jeżeli nie wiemy na jaką markę postawić, można albo wyszukać opinii użytkowników opon umieszczonych na różnych serwisach internetowych, lub polegać na opinii wulkanizatora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *