Różne formy rozrywki – jak spędzić wolny wieczór

Kategorie Materiały dodatkowe
Nie masz pomysłu jak spędzić Twój wolny wieczór? Poszukujesz interesującego sposobu, by jakkolwiek wypełnić czas? Jeżeli na zapytania odpowiadasz ‘tak’, świetnie trafiłeś! Mamy dla Ciebie świetny pomysł!
Na pewno większość z nas wie co to są gry planszowe, ba większa część z nas z pewnością grywała w nie kiedy była dziećmi – dla tych, którzy je kochają mamy dobrą wiadomość – planszówki znów wracają do mody i stają się coraz bardziej popularne.

góry - landszaft

Autor: faxepl
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś na rynku można spotkać naprawdę szeroką ofertę tego typu gier – nie tylko tych przeznaczonych dla najmłodszych, również dorośli znajdą coś dla siebie. Gry planszowe są genialną metodą na spotkanie ze przyjaciółmi – uwaga, naprawdę są mocno wciągające – jeżeli zaczniesz grać, nie będziesz mógł przestać.
Mówiąc o grach planszowych, wypada powiedzieć o tych, które są zaliczane do tych najbardziej znanych. Pierwszą grą, która znika z półek w zatrważającym tempie jest Dixit. Jest to bardzo łatwa gra, lecz nie nudna, wręcz odwrotnie, mocno stymuluje naszą wyobraźnię. Gra składa się z ilustrowanych kart – należy dodać, iż karty te są naprawdę bajeczne.

Szukasz kolejnych wiadomości na ten ciekawy temat? Namawiamy zatem do odwiedzenia naszej witryny. Jak to zrobić? Najedź na hiperłącze do strony (https://www.eccotravel.eu/boliwia/).

Całą grę prowadzi narrator – patrząc na wylosowaną kartę wymyśla dany tytuł, a reszta grupy wybiera karty, które do wybranego tytułu będą pasowały. Brzmi intrygująco, prawda?

led zeppelin

Autor: Paul Hudson
Źródło: http://www.flickr.com
Następna genialna gra to dobble – tutaj podobnie jak w Dixit mamy do czynienia z kartami – co ciekawe, w grze tej jest aż 5 kombinacji. Ta z najłatwiejszych polega na tym, iż rzuca się na środku daną karte z symbolami – każdy gracz szuka podobnych symboli u siebie i rzuca swoją kartę na środek. Ten kto w najszybszym tempie pozbędzie się kart, jest zwycięzcą.
Trzecią propozycją są pędzące żółwie – jak wskazuje sama nazwa, gra polega na wyścigach żółwi, które biegną do upragnionej sałaty.

Gra dedykowana jest dzieciom, jednakże sprawi zabawę także wielu dorosłym.

Niezmiernie nam przyjemnie, że ten tekst zostawił po sobie pozytywne uczucie. Chcemy namówić Cię do kolejnej witryny – tam można zobaczyć tu (http://www.avantgardenstore.com/o-nas/) świeże fakty.

Należy także zaznaczyć, że gra została doceniona przez graczy i zdobyła kilka znaczących nagród.