Jakie okulistyczne badanie muszą robić osoby, które ukończyły 40 lat?

Kategorie Bez kategorii
Najpopularniejszym badaniem okulistycznym, które powinno być wykonane przy dowolnej wizycie u okulisty, to badanie ostrości wzroku. Takie badanie pozwala ocenić jakość wzroku oraz pozwala wstępnie wykluczyć dolegliwości, w których może dojść do prędkiego uszkodzenia wzroku.

Badanie dna narządu wzroku jest badaniem struktur, które wyściełają oczną gałkę po wewnętrznej stronie. Takie badanie jest po to, aby ocenić siatkówkę oka oraz naczynia, które tą siatkówkę odżywiają. Badanie dna narządu wzroku jest niezwykle istotnym badaniem, które stanowi podstawę pracy w gabinecie okulisty i w gabinecie diabetologa oraz neurologa. Badanie dna narządu wzroku wykonywane jest podczas oftalmoskopii. Używane jest wtedy specjalistyczne narzędzie pod nazwą oftalmoskop, który oświetla siatkówkę i pozwala uwidocznić dno narządu wzroku za soczewką. Perymetria czyli badanie pola wzroku zezwala na określenie jak znaczną część obrazu widzi oko, które jest ustawione nieruchomo i patrzy w jeden punkt. Jeśli interesuje Cię okulistyka Toruń jest miastem, w jakim znajdziesz najlepszych specjalistów. W co poniektórych dolegliwościach narządów wzroku zmniejszenie widzianego obrazu przez chorego jest głównym objawem, który prowadzi do uszkodzenia gałki ocznej. Tego typu chorobą może być jaskra, w której badanie pola wzroku jest niezaprzeczalnie nieodzownym badaniem, żeby określić zaawansowanie takiej choroby.

okulistyka toruń

Autor: Robert Linsdell
Źródło: http://www.flickr.com
USG narządu wzroku jest wykonywane w szczególnych wypadkach. To badanie zazwyczaj wykonywane jest przed operacją zaćmy w tego typu celu, aby ustalić soczewkę oraz przeprowadzić dokładne pomiary biometryczne oka. USG narządu wzroku jest badaniem bezpiecznym oraz pozwala dokładnie obejrzeć tkanki, które znajdują się w środku oka.

Ciśnienie w gałce ocznej jest wytwarzane przez wodnistą ciecz, która produkowana jest przez oko oraz struktury, które okrążają gałkę oczną. Ciśnienie wewnątrzgałkowe badać muszą wszystkie osoby, które skończyły 40 rok życia.