Jak wybrać odpowiednią protezę zębową?

Kategorie Bez kategorii
Najlepsza proteza zębowa to taka, jaka zapewnia rezultat jak najbardziej zbliżony do ząbków naturalnych, nie uciska, gwarantuje całkowitą funkcjonalność przy rozdrabnianiu posiłków.

protetyk

Źródło: sxc.hu
Na rynku mamy parę rodzajów zębowych protez. Na pytanie, która zębowa proteza będzie w największym stopniu właściwa dla danej osoby, może dać odpowiedź lekarz protetyk. Dobór protezy zębowej winien nie tylko brać pod uwagę możliwości finansowe danego człowieka i jego wyczekiwania odnośnie rezultatu kosmetycznego. Proteza , która będzie zastępować pojedyncze ząbki albo większe ubytki, musi być przede wszystkim dobrana do warunków w jamie ustnej konkretnego pacjenta. Jednak należy się do wizyty u stomatologa powiązanej z doborem zębowej protezy przygotować oraz przedtem przeanalizować wady i zalety konkretnych typów protez zębowych.
rozwiązanie
Protezy ruchome – zatem takie, które możemy wydobyć z ust, można podzielić na całkowite oraz częściowe. Proteza całkowita, jest to dosyć często spotykane podejście, jakie przy niedostatku wszystkich zębów, umożliwia na nowo przywrócić funkcję nadgryzania. Atutem protez ruchomych jest na pewno dobra funkcjonalność oraz dobra cena. Protezy stałe natomiast są znakomitą alternatywą dla uzupełnień ruchomych i wspaniale się sprawdzają w razie likwidowania zupełnego bezzębia, jak również ząbków pojedyńczych. Dobór protezy zębowej to decyzja na wiele lat, nie jest to więc prosta kwestia.

Musimy to dokładnie przemyśleć oraz – przy pomocy profesjonalisty – znaleźć najlepsze podejście, ażeby znowu radować się ślicznym uśmiechem jak też możnością spożywania potraw bez żadnych przeszkód.