Bardzo atrakcyjny w ostatnich latach stał się minimalistyczny styl w aranżacji wnętrz. Dostrzec można coraz więcej metalu i szkła, czasem elementy z betonu, jeżeli drewno, to ciemne, albo wręcz przeciwnie – jasnoszare, które jest wspaniałym tłem dla elementów z metalu i szkła. Popularne są też mocne kolory. Naturalnie do wnętrz pasować będą tylko nowoczesne schody.

Lekkie konstrukcje schodów

Wielkie drewniane stopnie z ozdobnymi balustradami zupełnie nie sprawdzą się w minimalistycznym, nowoczesnym wnętrzu. Z pewnością zdominują całą przestrzeń i najzwyczajniej w świecie będą wyglądały jak zupełnie z innej bajki. Jeśli chcemy zdecydować się na drewno, zamówmy na przykład nowoczesne schody (zobacz domanski) zabiegowe projekt SD, które mają lekką konstrukcję i są ażurowe, lub prezentujące się wspaniale schody dywanowe. Zdecydujmy się też na właściwy kolor drewna. Świetnie sprawdzi się ciemne, prawie czarne drewno egzotyczne, albo bardzo jasne.

schody

Autor: Raymond Zoller
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli nie lubimy drewna może spodobają nam się schody z metalu, albo ciężkie schody betonowe. Możemy do nich dobrać na przykład balustrady szklane. Naturalnie trzeba wziąć pod uwagę to, że balustrada (nasze linki) ze szkła wymaga bardzo dokładnego czyszczenia – czytaj to.

Modne schody

Poszukajmy dobrego wykonawcę. Schody spiralne projekt SD, zwłaszcza dywanowe, wymagają odmiennego typu konstrukcji, innego sposobu montażu. To jest powód dla którego powinniśmy wybrać takiego projektanta, który wcześniej już montował takie schody, jakie chcemy zamówić. Doskonale wręcz byłoby, gdybyśmy mogli zobaczyć na własne oczy schody wykonane przez firmę, którą chcemy zaangażować. Zwykle jest to możliwe. Wysokiej klasy projektant niczego nie ukrywa i chętnie chwali się swoimi realizacjami.Bez trudu też zaprezentuje nam pełny kosztorys. Zwracajmy uwagę na to, by kosztorys był załącznikiem do umowy, żeby nie okazało się w czasie montażu, że stawka w umowie, to w zasadzie tylko część, a trzeba zapłacić dodatkowo jeszcze za pracę czy śruby – strona.

Designerskie schody mogą stać się świetną ozdobą mieszkania. Jeśli także dobrze je podświetlimy wywołają u każdego naszego gością okrzyk zachwytu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *