Ciągłe bóle mięśni albo stawów są po prostu sygnałem, że powinniśmy iść na wizytę do fizjoterapeuty

Kategorie Bez kategorii
Każda osoba, która odczuwa przewlekły ból w swoim ciele, powinna iść do specjalisty, by on mógł rozwiązać problem.
Osoby, które przeżyły wypadek lub uległy jakiejkolwiek kontuzji, na pewno czują bóle mięśni czy różnych innych elementów w ciele.

Gabinet, zestaw mebli biurowych

Autor: Atelier Nocca Design
Źródło: Atelier Nocca Design
Może być tego masa — plecy, ręce i nogi, łokcie, barki, stawy i więzadła. Każdy ból, jeśli przeradza się w patologiczną postać, zaczyna być nie do zniesienia. Należy wówczas szukać pomocy. Zazwyczaj najpierw udajemy się do ortopedy. specjalista zleci nam zdjęcie oraz USG i często odsyła na rehabilitację. Musimy podejść do problemu profesjonalnie, gdyż jedynie regularna rehabilitacja może zapewnić nam ulgę i rozwiązać problem. Rehabilitant, do którego się zapiszemy, powie, czy najpierw należy zacząć od masażu, a następnie przejść do ćwiczeń czy może w inny sposób musimy rozwiązać problem. Zaufajmy profesjonaliście. Jeżeli powie nam, że powinniśmy ćwiczyć każdego dnia, to tak powinniśmy robić. Nie ma sensu oszukiwać, gdyż tylko sobie zaszkodzimy. Niestety na rehabilitację z NFZ czeka się w Polsce zbyt długo. Jeśli zaś problem jest pilny, to należy udać się do prywatnej kliniki, gdzie zajmą się nami natychmiast. Rzecz jasna, nie będzie to tanie, ale zdrowie jest przecież najważniejsze.

Po cyklu zabiegów i określonej ilości ćwiczeń na pewno wrócimy do dawnej formy. Trzeba jedynie być cierpliwym oraz mieć nadzieję, że ból przejdzie, a my wrócimy do pełnej sprawności.