Podłogi z drewna jako wygodny i luksusowy sposób na wykończenie wnętrza

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Podłogi z drewna to praktyczny i luksusowy sposób na wykończenie wnętrza w dowolnym stylu. Taka podłoga jest prawdziwa, elegancka, trwała, porządnie przewodzi ciepło i amortyzuje hałas.
Można kupić surowe deski podłogowe Wrocław.

deski podłogowe wrocław

Autor: RAY
Źródło: http://www.flickr.com

Po założeniu są one cyklinowane i wykańczane w jakikolwiek sposób. To bezpieczne podejście, albowiem drobne niedoróbki towaru jest możliwość zrównać podczas wykańczania podłogi. Na rynku są dostępne również deski lakierowane, względnie olejowane. Producenci zwykle nakładają siedem powłok lakieru utwardzanego promieniami UV, lub trzy warstwy oleju. Deski – kliknij tutaj – mogą także być farbowane, lub postarzane, posiadać usuniętą twardziel, lub sęki i wstawione dopełnienia. Deski o wykończonej nawierzchni dobrze jest nabywać z fazowanymi brzegami, albowiem po złożeniu podłogi nie pojawią się nierówne złącza desek. Wykończone deski o prostych brzegach winny posiadać identyczny wymiar i być zestawione na nienagannie równym gruncie. Można także kupić deski o nietypowych krawędziach. Są one sporządzane na rozmiar pomieszczenia, w jakim będą złożone. Na podstawie drobiazgowego planu producent produkuje je bezbłędnie zestawiając gabaryty pokoju.
Z krajowych gatunków drewna najbardziej twardy jest dąb, jesion, grab, także modrzew. Każde te gatunki nadają się na podłogi do pokoju intensywnie użytkowanego. Podobnie wytrzymałe, jednak zdecydowanie mniej popularne jest drewno klonowe, oraz jawor.

Egzotyczne drzewa, takie jak merbau, wenge, czy tek cechuje odporność na uszkodzenia, a także wilgotność.
Konserwacja drewnianej podłogi zupełnie nie jest skomplikowana. Należy wykonywać ją regularnie i wystrzegać się chodzenia w butach na cienkiej szpilce.