Chociaż w Europie rośnie dziko mnóstwo rodzajów dębu, ów użytkowany do fabrykacji mebli, jest sprowadzane głównie z Kanady.
Drzewo to jest symbolem siły jak też wytrzymałości.

Czy rzeczywiście meble dębowe są tak solidne oraz czy są warte swojej ceny? Meble dębowe nie przynależą do tanich, nie są też zupełnie wolne od wad, jednak cieszą się wielką wziętością a także mają wielu sympatyków. Pośród rodzimych rodzai drewna, nie ma bardziej wytrzymałego niż dąb. Sosnowe meble także są śliczne, a w dodatku o wiele tańsze od dębowych, jednak daleko im do trwałości tych drugich.
Stylowe meble w salonie

Autor: Boa-Franc
Źródło: http://www.flickr.com
Dąb jest to niesłychanie twarde drewno. komód (polecamy https://www.stylowy-mebel.pl/meble-ekskluzywne-z-drewna-mahoniowego-c-1.html) wykonane z tego surowca są niezwykle solidne i wytrzymałe. Jeśli deska dębowa będzie właściwie pielęgnowana, przetrzyma w stanie niezmienionym długie lata jak też będzie służyć paru pokoleniom. Możesz je po wielokroć odnawiać i przemalowywać. Meble te będą wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, trudno je zniszczyć. Cechują się dużą wytrzymałością na obciążenie. Regał z drewna dębowego bez problemu uniesie balast domowej biblioteczki.

Jeśli rozważana tematyka wydaje Ci się ważna i zamierzasz ją zbadać też pod innym kątem, sprawdź więcej znajdziesz tu – ona także ją opisuje.

Na półkach na pewno nie będzie widać ugięcia, co nierzadko zdarza się w wypadku półek z drewnopodobnych płyt. Główną wadą dębowych mebli jest niestety cena, jaka odstrasza wielu nabywców.

Dąb jest niesłychanie twardym drewnem i trudno się go obrabia, dlatego meble z niego skonstruowane są jednymi z droższych (wyższą cenę mają tylko sprzęty z drewna egzotycznego). Żadne drewniane sprzęty nie kochają wilgoci i wysokiej temperatury. Jednak dąb jest najbardziej wytrzymały na działanie owych czynników, spośród drugich rodzimych gatunków drewna.