Jakie zabawki dla chłopców i dziewczynek wybrać?

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko

Autor: Plast Team i LEGO ®

Kiedy zbliżają się święta lub urodziny naszych dzieci, przeważnie staje przed nami problem: jakie zabawki dla dzieci będą najlepsze i gdzie je zakupić? Problemem nie jest tylko to, czy sklepy z zabawkami mają w swojej ofercie wymarzone dla naszych najmłodszych niespodzianki, ale także i to, czy wymarzona lub upatrzona przez nas zabawka, jest bezpieczna i spełnia podstawowe normy. Niezależnie od tego, czy zamawiamy zabawki dla chłopców, czy zabawki dla dziewczynek, istotne, by zapoznać się ze standardowymi oznaczeniami, jakie zamieszczone są na powierzchni zabawek dla dzieci.

Tak jest niestety, że zabawki, obok tego, że nie są przewidziane dla danej grupy wiekowej, to i nie spełniają atestów bezpieczeństwa.

Godny zainteresowania tekst, nie sądzisz? Skoro tak myślisz, to poza tym zobacz treść w serwisie, którą również bez wątpienia uznasz za wartościową.

Pamiętajmy więc, by sprawdzić, czy towary umieszczone w sklepie z zabawkami, który wybraliśmy, są obklejone odpowiednimi certyfikatami, zwłaszcza tymi związanymi z wymogami Unii Europejskiej. W tym momencie można zapoznać się z systemem RAPEX, w którym opisane i usystematyzowane są zabawki dla dzieci mogące stanowić bezpośrednie zagrożenie.

Ze względu na zaistniałe wydarzenia w ciągu ostatnich lat, mających związek z transportem do Polski zabawek dla chłopców i zabawek dla dziewczynek, szczególnie warto zwrócić uwagę na kraj pochodzenia towarów, które oferuje wybrany przez nas sklep z zabawkami. Jak zwykle okazuje się, że taniej nie znaczy lepiej, nie tylko przez wzgląd na markę i wytrzymałość, ale i na bezpieczeństwo.

To ważne opracowanie (https://e-hunter.pl/kliker-dla-psa) dotyczy prezentowanej tutaj problematyki, zatem jeśli jest ona warta Twojej uwagi, to wejdź na ten link!

Okazuje się, że zabawki tańsze, sprowadzane z Chin lub innych słabiej rozwiniętych krajach, choć nam, dorosłym, wydają się być w porządku ze względu na niską cenę, stanowią spore zagrożenie dla naszych dzieci. Nie spełniają standardów, które obowiązują w całej Unii Europejskiej, nie tylko ze względu na wytrzymałość, niebezpieczeństwo skaleczenia, zbyt łatwe do rozmontowania przez dziecko elementy, które łatwo połknąć, ale i na skład , z którego są wykonane. Czasem zdarzało się, że zabawki produkcji chińskiej zostały przypadkowo napromieniowane trującymi substancjami w procesie produkcyjnym.

Pomimo zdrowego rozsądku w kwestii finansów, wykażmy się też zainteresowaniem, czy kupowane przez nas zabawki dla chłopców lub zabawki dla dziewczynek są tymi wymarzonymi, ale i tymi spełniającymi normy bezpieczeństwa – bezpieczne zabawki z krainy zabawy.

Źródło: Krainazabawy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *