Nowoczesne wnętrza – jak umeblować salon w nowoczesnym stylu

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Nowoczesne wnętrza charakteryzuje funkcjonalność i estetyka.
Sprzęty utrzymane w tym stylu cechują się raczej minimalistyczną formą i funkcjonalnością, która o wiele ułatwia codzienne użytkowanie.

Nierzadko posiadają ciekawe jak też geometryczne kształty, jakie świetnie komponują się z białymi ścianami. Częstokroć wybierając wyposażenie do współczesnego salonu inspirujemy się trendami po czym wybieramy wyroby, które są w danej chwili na topie. Jednak w takowym wypadku nasz salon nie będzie modny w następnych sezonach i czekać nas będzie wymiana mebli. Zdecydujmy się zatem na bardziej wielofunkcyjne elementy wyposażenia, jakie posłużą nam dłużej niż 1 sezon – przy ich wyborze nie zapominajmy też o ich funkcjonalności.?
roztocza

Autor: Mike Tidd
Źródło: http://www.flickr.com
porządek

Autor: Wings Development
Źródło: Wings Development
Co wyróżnia nowoczesny pokój dzienny? Nowoczesne lampy? Designerskie dywany? Na pewno zestawienia surowców – w aranżacjach zestawia się ze sobą przeróżne surowce i desenie, dzięki jakim salon nabiera niepowtarzalnego stylu. Często są to surowe wnętrza, w jakich dominuje biel, szarość jak też czarny, ale umiejętne zastosowanie tychże przeciwieństw nie narusza harmonii wnętrza. Projekt wnętrza – nowoczesne projektowanie wnętrz – współczesnego pokoju dziennego musi uwzględniać jego funkcję, a więc punkt spotkań całej familii. Nowoczesna aranżacja salonu to minimalizm elementów z mocnym akcentem na określone detale. Nie ma miejsca na bezcelowe wyposażenie bądź mnogość ozdób.

Większą wartość ozdobną stanowi jeden, charakterystyczny fragment. Doskonałym dopełnieniem nowoczesnego wnętrza pokoju dziennego będzie oświetlenie. W takiej aranżacji idealnie sprawdzą się proste, lecz równocześnie wyraziste lampy.