Dekoracje ślubne- w jaki sposób je obecnie wybierać, żeby mieć pewność, że staną się one najlepszą ozdobą tego ważnego dnia?

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Na rynku powstaje coraz więcej spółek zajmujących się przygotowywaniem przyjęć. Jednym z ich obowiązków jest zdobienie sali ślubnej, selekcja należytych materiałów, gadżetów oraz kwiatów. Przyszła para młoda może także całością zająć się sama. Nie jest jednak łatwo zdecydować się na jedno wyjście spośród tak wielu projektów dostępnych czy to w katalogach, czy Internecie.

dekoracje ślubne

Autor: Izabela Sekuła JakMotyle.pl
Źródło: abcslubu.pl

Przede wszystkim ozdoby muszą zostać dopasowane do charakteru wesela. Jeżeli ślub i przyjęcie weselne są wystawne, to dekoracje ślubne też powinny takie być. Świetnie sprawdzą się chociażby piękne kule kwiatowe, przygotowywane z żywych kwiatów oraz dekoracje (witryna w tym temacie) ze świeczek, jakie nadadzą odpowiedniego klimatu. Należy jednakże pamiętać, by świeczki prawidłowo zabezpieczyć, ponieważ w ferworze zabawy łatwo o ich wywrócenie. Znakomitym rozwiązaniem są lampiony, jakie stanowią ochronę dla świeczki, ale jednocześnie wyglądają naprawdę efektownie.

Perfekcyjna biel będzie porywająco układała się z wszelkim pastelowym jak i żywym odcieniem dodatków. Nie wybiera się jednak barw bardzo ponurych, gdyż wprowadzają one ciemną aurę do pomieszczenia i zaburzają powszechny atmosferę zaślubin. Z kwiatów najchętniej stosowane są róże, lecz istotniejszym szczegółem jest to , w jakich naczyniach pozostają one umieszczone. Najbardziej schludnie wyglądają szklane wazy, jednakże biała porcelana również prezentuje się zawrotnie. Powinno się również zatroszczyć się o to, by dekoracje ślubne (polecane) Katowice nie zasłoniły osoby po drugiej stronie stołu w ciągu rozmowy, w związku z tym należałoby się zdecydować na mniejsze ozdoby. Jeżeli chodzi o ściany sali, nie decydujmy się na wieszanie balonów.

W szeregu przypadków zdarza się, iż poprzez gwóźdź w ścianie czy ciepło żarówki on najzwyczajniej wybuchnie, a to wygląda na nieszczęście niezwykle nieestetycznie. Gdy Para Młoda pragnie, aby ściany nie były „gołe”, decyduje się na girlandę lub drobne wstążeczki zawieszane wokół parkietu.

Tego typu dekoracje sali weselnej mogą być rozmieszczone na stołach w sali, lub na parapetach okiennych od wewnętrznej strony. Świeczniki na stołach dodadzą się do dodania błysku przy zgaszonym świetle a dodatkowo goście będą mogli swobodniej się poruszać w mroku.Do tego płatki róż usypane w nieprzechodnich zaułkach sali są niebanalnym pomysłem. Jeśli sala weselna posiada schody, wskazane jest aby nie pozostawiać ich w „stanie surowym”. Dekoratorzy proponują w tym wypadku girlandę, lśniące taśmy i znowu płatki róż usypane z boku. Goście, którzy będą nimi kroczyć mogą poczuć klimat zamkowy.

Bardzo spory wybór dodatków może być zarówno zbawieniem jak i zmorą osób wybierających ozdoby na salę ślubną. Najważniejsze to jednakże brak przesady w dekoracji, bo w przepychu brak jest spoistości. Trzeba pamiętać o współgrającej kolorystyce całości, lecz przede wszystkim nastoju, który pragniemy, by panował na przyjęciu.