Popularne i dawne komody z szklanymi drzwiczkami

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Wybierając umeblowanie do salonu, dążymy do znalezienia unikatowych a dodatkowo użytecznych mebli. Pragniemy, żeby meble były wykonane z najlepszej trwałości surowców. Żeby wszystko było pierwszorzędnie wykończone.

Zazwyczaj decydując się na nabycie mebli do pokoju szukamy całego kompletu. Rzadko decydujemy się na kupno pojedynczych elementów. Jednak nieraz przydarzą się okazje nabycia dawnych mebli, jakich nigdy więcej nie mielibyśmy

Kuchnia

Autor: Wendy Harman
Źródło: http://www.flickr.com

okazji nabyć. Starożytne biblioteczki, w których zwykle jest witryna szklana albo drzwi szklane to istne perełki w sektorze meblowym. Czynnikiem tego jest to, iż takie meble wytwarzane były ręcznie, wszelki szczegół był tam idealnie oszlifowany.

Owe meble były produkowane z prawdziwego drewna a nie jak teraz z płyt wiórowych. Drewno z którego produkowano takie meble to przeważnie dąb, który to jest jedynym z najtwardszych drzew. Produkcja wyjątkowych mebli zajmowało bardzo dużo czasu, ponieważ każdy szczegół musiał zostać dopracowany.czytaj także farby do mebli z płyty farby do mebli z płytyCieśla, który robił takie meble oddawał całe serce w dopracowaniu każdego szczegółu. Witryna szklana lub drzwi szklane wytwarzane były z najwyższej klasy kryształu. Dziś niewiele wytwarzanych jest takich mebli. Wszystko przekłada się na ceny mebli antycznych. Najdroższe meble były zlicytowane za bagatela 36 mln dolarów. Mebel ten zaistniał w XVIII wieku we Florencji. Wykonywany został przez 30 rękodzielników i cieśli w okresie 12 lat. Do jego wykonania zostało zużyte drzewo hebanowe, które charakteryzuje się ciemnym kolorem. Niejeden kolekcjoner sztuki chciałby mieć ten eksponat w swojej kolekcji.

Obecnie popularność mebli antycznych a także ręcznie wykonywanych stale idzie w górę. Stąd razem ze wzrostem atrakcyjności takiego rodzaju mebli, jak grzyby po deszczu zaczęły powstawać strony aukcyjne a także sklepy oferujące meble antyczne. Reasumując: meble antyczne obecnie to bardzo popularny produkt. Szczególną popularnością cieszą się te meble, które zaopatrzone są w drzwi szklane, które to wykonane są z najwyższej jakości kryształu. Meble antyczne zawsze będą popularne, gdyż ich ręczne wyprodukowanie wzbudza podziw każdego kto je zakupi.