Z jakiego powodu warto zdecydować się na cegłę do salonu? Jak taka cegła wygląda?

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Cegła w salonie staje się bardzo popularna, bardzo często wykorzystuje się ją w sporej ilości domów. Cegła na ścianie wygląda doskonale, wprowadza niesamowity klimat, salon nabiera charakteru pokoju reprezentacyjnego.

Funkcjonalny pokój dziecka

Autor: Moll
Źródło: Moll
Cegła w salonie to może być zwykły mur, który znaleźliśmy w trakcie remontu naszego mieszkania. Takowa stara cegła znajdowana najczęściej jest w czasie przebudowywania mieszkań w przedwojennych kamienicach. Powinna być to cegła starannie wyczyszczona i zabezpieczona specjalnym preparatem impregnującym. Jeżeli mieszkamy w nowym budynku taki wynik zyskamyza pomocą cienkich płytek, które przyklejamy do ściany identycznie jak płytki gresowe.
mieszkanie - kadr

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Taka cegła ozdobna odwiedź w formie płytek ma wielkość normalne cegły, jednakże może również stworzyć większej wielkości moduły, jakie z większą prędkością oraz łatwiej się układa. Nie wymaga to impregnacji, więc roboty jest tutaj nie tak wiele. Należy jednak nie zapominać, że czerwony kolor cegły nie zawsze będzie właściwy. Taki mur bowiem może dosyć sporo pomniejszyć salon na pierwszy rzut oka, a więc jeżeli preferujemy tej barwy w małym wnętrzu, wykonajmy ją jedynie na niewielkim kawałku ściany.
projekt

Autor: Unicon
Źródło: Myin.pl
Przykładowo może pełnić funkcję ekranu w aneksie relaksacyjnym. Po prostu pomalujmy cegłę na barwę białą, żeby tworzyła nam interesującą fakturę oraz nie zdominowała wnętrza.

Zaciekawiły Cię nasze wątki? To świetnie. Przejdź na nową stronę i doczytaj i sprawdź (https://www.elektryczne.eu/szyny-sufitowe/) dodatkowe treści. Podziel się z autorami swymi ocenami.

Możemy skorzystać z innych barw, ponieważ dość popularne bywają także cegły czarne oraz szare. Szczególnie ten drugi, jaki da się zastosować w różnorakich odcieniach.

W sporej wielkości salonie tak pomalowana cegła jest idealnym tłem dla mebli, ale także szczegółów w mocnych barwach. Taka ściana w salonie zaprezentuje się bardziej efektywnie, jak połączy się ją z czystą białą powierzchnią.