Dobroczynne właściwości żółtego sera

Autor: Moniecka Spółdzielnia Mleczarska
Źródło: Moniecka Spółdzielnia Mleczarska
Od jakiegoś czasu karierę w sklepach robią tzw. „kramy bio”. To miejsca, gdzie odnaleźć można tylko produkty ekologiczne. Kilkanaście lat temu nikt o takich rzeczach nie mówił. Co zatem się wydarzyło?

W produkcji żywności wykorzystywano wcześniej o wiele mniej chemicznych dodatków niż dziś. Coś co było jeszcze jakiś czas temu zwyczajne, dziś już wpisuje się w półkę „żywność ekologiczna”. Niestety, masowa produkcja, modyfikacje i inne „ulepszenia” wymuszają na nas wyszukiwanie zdrowych produktów.

Najlepiej tak naprawdę wyszukać jedno, sprawdzone miejsce, gdzie można zaopatrzyć się w zdrową i dobrą żywność ze sprawdzonego źródła. Sprawdźmy, prawdopodobnie na osiedlu mamy mały kiosk z warzywami dostarczanymi przez lokalnych rolników.

Hej, sprawdź to prokrastynacja, jeżeli dotąd nie wiesz o tej atrakcyjnej stronie a przekonasz się, że okaże się ona dla Ciebie bardzo interesująca.

Możemy nawet wybrać się do jakiegoś gospodarstwa i tam robić zakupy – wielu rolników teraz już umożliwia zakupy, które robimy w sposób od dawna już przyjęty w wielu innych krajach. Przyjeżdżamy do gospodarstwa, dostajemy koszyk i idziemy między grządki wykopując to, na co mamy ochotę.

Intryguje Cię ta kwestia? Kliknij ten odnośnik oraz przeczytaj, jak podszedł do tego tematu inny redaktor w treści (https://www.warynski.pl/blog/jak-kupic-mieszkanie-kupno-mieszkania-krok-po-kroku/) swego wpisu!

Przy wyjeździe płacimy, zazwyczaj mniej niż za supermarketową żywność „bio”.

Da się też zauważyć pewną tendencję – mianowicie produkty ekologiczne są teraz modne. Nie chodzi tylko o żywność, ale też ciuchy, dodatki, obuwie, kosmetyki, AGD i właściwie wszystko z naszego otoczenia. Da się zauważyć, że jeśli coś ma metkę „eko” od razu jest pożądane , a przy okazji jeszcze o połowę droższe niż „zwykłe” produkty. Nie jest to zła czy szkodliwa moda, szkoda jednak, że jest wiele osób, które nie zwróciłyby nigdy uwagi na metodę uprawy roślin czy hodowli zwierząt, albo też produkowania innych produktów – gdyby to nie było na czasie. Miejmy nadzieję, że ta moda nie minie i żywność ekologiczna będzie codziennie pojawiać się na naszych stołach (ekologiczny sklep internetowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *